Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire lehet egyedül hatékon...

Mennyire lehet egyedül hatékonyan felkészülni egy angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Még ebben az évben szeretném megcsinálni. Viszonylag jó vagyok angolból és középfokút akarok szerezni, mert az kell a diplomához, viszont nekem nincs pénzem pénzem külön angol tanfolyamokra meg oktatókra így egyedül állnék neki.

Akik teljesen egyedül/mindenféle külső seígtség nélkül készültek fel középfokú angolra azoknak mennyi idő kellett?



2016. ápr. 3. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül készültem fel az angol középfokúra otthon. Eldöntöttem melyikre akarok menni, utána rendeltem az interneten gyakorló könyveket. Így tudtam otthon gyakorolni, CD-n meghallgattam a hallásértést. A feladatoknak pedig megvolt a megoldása, amit szintén le tudtam ellenőrizni.

Viszont ez nagyban attól függ, hogy milyen szinten állsz angolból. Ugyanis ez a felkészülés csak akkor működik, ha nagyjából középszinten vagy és csak a feladatokat gyakorlod be. Középszintű érettségit mennyire írod meg? Abból tudsz viszonyítani, mert a nyelvvizsga nem olyan sokkal nehezebb.

2016. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És így nagyjából 3 hónap alatt megvolt nekem. 3-4 könyvet vettem összesen.
2016. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az angol középszintű érettségim 4-es lett (nagyon-nagyon közel álltam az ötöshöz, de sajnos végül is nem adták meg)

Tehát akkor 3-4hónap alatt fel lehet készülni?

2016. ápr. 3. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak 2 hetem volt rá egyetemi elfoglaltság miatt, és már az első próbateszttel is átmentem úgy, hogy akkor még nem néztem utána, hol szeretnek "átverni" a vizsgán. tehát azért elég erős alapom volt, majd 2 hét ment rá arra, hogy végignyálazzam a szóbeli témakörök szókincsét, illetve gyakoroljam a levél formai követelményeit, meg megtanuljak pár szófordulatot. így lett 85% elsőre, 1 napon volt az írásbeli, és a szóbeli is. ezt ajánlom, hamar túlvagy rajta.
2016. ápr. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja, a középszintű érettségim előtte 3 évvel volt 89% angolból, és azóta minden filmet/sorozatot angolul néztem, heti kb 10 órát.
2016. ápr. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!