Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Otthon egyedül meg lehet- e...

Otthon egyedül meg lehet- e tanulni 0-ról japánul? Ha igen mik kellenek hozzá pontosan?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 12:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
51%

8-as, Hozzá szeretném adni, hogy diákként utaztam ki, nem csak fogtam magam és kiköltöztem. A barátaim mind az iskolámban ismerkedtem meg, ahol tapasztalatom szerint szívesebben barátkoznak külföldivel. Más emberek is tanultak meg önerőből nyelvet, valakiknek segít a nyelvi tanár, valakiknek meg nem. Mindenki máshogy tanul, és ha én otthon önerőből tanultam, akkor miért nem adhatom elő úgy? A szintemről meg annyit, hogy az elejétől kezdve el tudtam beszélgetni emberekkel, és ez tudom, hogy nem annyira magas szint, de nekem akkor elég volt. Mára már magasabb szinten vagyok szerintem, mert gyorsan lehet tanulni, ha maga az országban vagy.


10-es, én nagyon jól tudom, hogy a japánok mit gondolnak az alatt, hogy jó a japáanod, ezért nem is arra voltam büszke, hanem amikor egy pár barátom azt mondta, hogy a kiejtésem nagyon szép és egy-két szó kivételével úgy hangzom mint egy japán ember. Nem mondtam, hogy folyékonyan beszélem a nyelvet csak azt, hogy egyedül eleget tanultam ahhoz, hogy mire kiutaztam már el tudtam beszélgetni emberekkel, és életre szoló barátokat is szereztem nulla angollal. De örülök, hogy egyetértesz azzal, hogy kiejtésben kevés eltérés van.

2021. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező kérdezett egy kérdést, én meg hozzáadtam a saját tapasztalatomat, szerintem ezt most nem kell ennyire szétszedni. :)
2021. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%

10-es vagyok.

#11 csak azok kedvéért fejtettem ki akik ezt tényleges dicséretnek gondolják (mert sok olyan van). A kiejtést is csak a laikusok kedvéért részleteztem. :)

2021. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
43%

11: Bocsi, de már te magad se tudod mit írsz össze-vissza, ami miatt hiteltelenné válsz. Egyszer kiköltözöl, máskor meg azt írod nem költöztél ki, csak diákként utaztál ki, stb.

Az meg, hogy továbbra is próbálod bizonygatni, hogy te japánokkal barátkoztál még csak rá tesz egy lapáttal arra, hogy kamu sztori az egész.

Nem, iskolában se barátkoznak külföldiekkel a japánok. Nagyon sok Japánban élő nem japán szülők panaszkodnak, hogy sokszor már óvodás koruktól nemzetközi iskolákba, stbbe kell járatni a gyereküket, mert a többi japán gyerek kikezdi őket és már sokszor óvodásként rasszisták vele. Itt nem fekete, stb szülők gyerekeiről beszélünk, hanem fehér európai, amerikaiak, stbk gyerekeiről. Feketékkel és a többiekkel szemben még nagyobb a rasszizmus.

Simán csak annyit kellett volna írnod, hogy otthon tanultál és mások megdícsértek a japán tudásodat, nem azt, hogy te Japánban is voltál kint.

2021. aug. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%

14-es és te honnan ismered a Japánok valós természetét? Néhány beszámoló alapján? Ami lehet erősen túlreagált, vagy szélsőséges eset is.

És ahhoz, hogy cserediáknak kimenjen a 11-es, ahhoz ki is kellett arra az időre költözzön. Vagy szerinted napi szinten ingázott magyarország és japán között?


Azért az irigykedésnek és féltékenykedésnek is vannak határai.

2021. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
46%
14-es, úgy értettem, hogy diákkén utaztam ki és éltem ott. A japánok eléggé zárkozottak, és elég nehéz igazi barátokat találni, de én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy az én sulimban elég nyitottak voltak a diákok. Nézz YouTube videókat cserediákokról japánban, sokban látod, hogy tökre érdeklik őket a külföldi diákok. Japán óvodában is önkénteskedtem (mert kellet a suliban), és ott volt egy fekete kislány akit nagyon kizártak sajnos, szóval ez a nyitottság szerintem részben a kortól is függ, de szerintem nem lett volna annyira kizárva, ha beszélte volna a nyelvet vagy az óvónő maga nem különítette el volna annyira. Nekem már mindegy, hogy te mit mondasz, én tudom magamról, hogy min mentem át és milyen tapasztalatom van az országgal, és nekem nem kell, hogy valaki itt anoniman mondogassa, hogy mekkora hazug vagyok. Ha elhiszed akkor most már tudod, hogy lehetnek jobb tapasztalatok is az otthon tanulással és a kint éléssel, ha nem akkor meg ez van. :)
2021. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%
Meg gondolj csak bele, én most mit nyernék azzal, hogy egy kamu sztorit mondanék szegény kérdezőnek, név nélkül ráadásul?
2021. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%

15: Igen, nem valósak, úgy mint az adott válaszadó írása. :D Ez nem irigykedés meg féltékenykedés, csak leírtam, hogy elég orbitálisan kamu szaga van az egésznek. Meg bocsi, de hiszek olyannak, aki be is tudta bizonyítani, hogy évekig ott élt.


16:

Pont erről beszélek, hogy folyamat változtatod az írásodat, ha valamiről megemlítik nagyon nem úgy van. Ahogy írtam az interneten mindenki más folyamat panaszkodik a japán kirekesztésről, stb, de pont abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy olyan gaijin voltál, akit pont kedveltek, imádtak, stb.

Mit nyersz vele? Egót, ezért szoktatok ilyen történeteket kitalálni. Azáltal, hogy megpróbálod bemesélni, hogy te otthon teljesen egyedül majdnem perfekt szinten megtanultál japánul és kint is dicsérték a japán tudásodat az egódat növeli, hogy te milyen jó vagy. Ilyen egyszerű az egész. Nem te vagy az első, nagyon sok ilyen alak megfordult itt már az oldalon, volt olyan, aki szintén váltig állította, hogy ő bizony Londonban élt, a probléma azzal volt, hogy olyan házszámot mondott be, amilyen az adott utcában nincs is.

2021. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%

"az interneten mindenki más folyamat panaszkodik a japán kirekesztésről, stb, de pont abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy olyan gaijin voltál, akit pont kedveltek, imádtak, stb."


:'D Mert pár amerikához meg nyugati országokhoz szokott ember panaszkodik japánról az már tény? Amúgy meg a gaijin az eléggé sértő szóhasználat.


(a 15-ös voltam)

2021. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

19:

Ezért használják kb. mindenkire a Japánban született japánok, aki nem Japánba született japán.

Meg szerinted az tény, hogy idejön valaki, aki azt állítja, hogy odahaza teljesen egyedül megtanult Japánul, majd kiment Japánba, ahol megdicsérték a Japán tudását, majd pedig olyanokat állít, aminek pont az ellenkezője a bizonyítottan kint élők beszámolója? Ne legyél ennyire naiv. Úgy, hogy kihangsúlyozom állításoddal ellentétben nem pár nyugati véleménye, hanem nagyon sok kint élő, aki bizonyítani is tudja, hogy kint él panaszkodik erre országtól függetlenül. Nem csak most, hanem évek óta.

De mindig elfelejtem azt a hibát, hogy az animek miatt idehaza Japánról csak jót lehet mondani. Pedig nem is mentem bele a kényes témákba, mint pl.: alkoholizmus meg szexizmus.

2021. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!