Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt mennyi idő alatt lehet...

Olaszt mennyi idő alatt lehet megtanulni?

Figyelt kérdés
Angolul félig-meddig, franciául telejsen autodidakta módon tanultam meg. Elvileg az olasz nagyon hasonlít a franciához. Orvosi latint is tanultam, bár nem tudom, ennek mennyi haszna van az olasz szempontjából.

2021. jún. 28. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Nemrég kezdtem az olaszt, megerősíthetem, hogy tényleg nagyon hasonlít a franciához.
2021. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

Az olasz hasonlít a legjobban a latinra a ma élő nyelvek közül. Nagyon sok olasz szót ugyanúgy ejtesz/írsz mint a latin ősét.

Olasz, spanyol, portugál, francia, román, ezek mind nagyon hasonlítanak mert mind a latin nyelvcsaládba tartozik. Szóval ha egy újlatin nyelvet tudsz, kvázi gyerekjáték egy másik újlatin nyelvet megtanulni.

2021. jún. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!