Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha tudok franciául, akkor az...

Ha tudok franciául, akkor az olaszt mennyi időbe telne megtanulni alapfokra illetve középfokra?

Figyelt kérdés
A középfok egy év lenne?Gondolkodtam rajta,hogy elkezdem azt is.

2014. júl. 23. 21:34
 1/4 anonim válasza:
Hello! En is beszélek franciàul; elkezdtem az olaszt de lassan haladok mert nincs kivel beszélnem egyelore, persze sokmindent megértek a latin nyelv miatt de kitartàstol fugg hogy mennyi ido, a nyelvvizsga neked annyira nélkulozhetetlen?
2014. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Nem nélkülözhetetlen,mert már van angolból,illetve franciából is szeretnék.Csak érdeklődtem,hogy vajon körülbelül azért mennyi idő alatt érném el.Azért írtam középfokot,mert én a középfokra már azt szoktam mondani,hogy azért sok mindent meg lehet vele érteni.Felsőfokig nem mennék el,az alapfokot meg azért kérdeztem,mert az meg már egy jó kiindulópont,illetve valamilyen szintű kommunikációhoz elég.


De köszönöm a válaszod :)

Beszélgetni egyébként nekem sem biztos hogy lenne kivel,talán a neten tudnék levelezőpartnert találni,mert vannak olaszul tudó ismerőseim,de velük se nagyon jönne össze szerintem a beszéd.

2014. júl. 29. 13:28
 3/4 anonim válasza:

Nincs mit, igazàbol én mint "rutinos" nyelvtanulo azt mondom, hogy mindenki màs tempoban szokott haladni a nyelvtanulàssal modszertol és embertol fugg!

Az angolt és franciàt azért sikerult jol megtanulnom mert hasznàltam oket napi szinten ezért mondom hogy nehéz ha nem beszéled! Nagyon sok szovegértési feladatot kell meghallgatni, zenét,videot, esetleg olvasni és probàlni a lényeget megérteni szotàrazàs helyett mert kifejezéseket kellene megjegyezni nem pedig szavakat!


Iratkozz fel erre a hirlevélre,nekem sok hasznos tanàcsot adott: [link]


Sok sikert és szép délutànt neked!

2014. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
román anyanyelvvel 2-3 hónap alatt akcentus nélkül lehet beszélni bármelyik újlatin nyelveket. Én anno úgy kerültem ki franciaországba hogy előtte soha nem tanultam franciáúl, de beszéltem franciákkal, én mondtam nekik románul ők mondták franciául és nagyjából értettük egymást, nem voltak különösebb gondok, aztán kikerültem, a munkahelyen egész nap beszéltünk, és elkezdtem a román mondatjaimat francia szavakkal dúsítani (pontosabban amit már tudtam franciáúl azt úgy tettem bele a mondatba, a többi szó meg maradt románul), egyre jobban ahogy ismertem meg a francia szavakat de persze nagyon sok szó van ami megegyezik. Kb. 4-5 hét volt az amikorra már teljesen franciáúl beszéltem, és 10-12 hét mire már alig lehetett észre venni hogy nem született francia vagyok.
2014. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!