Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni egyedül...

Meg lehet tanulni egyedül franciául középszinten?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a nyelv ( már régóta), de a pénz számomra nem ismert dolog, ezért nem lehet tanárom. Kérdésem: meg lehet tanulni középszinten valahogy franciául? Lehetséges források: duolingo, internet, + egy nyelvtanuló oldal ahol alapfokon tanítanak franciául. Könyveket tudok venni, annyira nem vagyok csóró, viszont amikor oroszul tanultam akkor is vettem rohadt sok könyvet és mindegyik unalmas volt, amiben szenvedés volt haladni. Szóval ha könyveket ajánlotok akkor azok normálisak legyenek, pls

2021. júl. 1. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

persze, lehetséges, csak rengeteg befektetett energiával, türelemmel és gyakorlással. érdemes lenne előre belőni a célt, és csinálni valami rövid "study plant"... beosztani, hogy mikor mit tanulsz meg (kiejtés, abc, basic szókincs, stb). az internet pedig egy végtelen forrás, tehát ha ügyesen gazdálkodsz vele, egy idő után meglépheted a középszintet.

nézz sok filmet a nyelven, akkor hozzászokik a kiejtéshez és a beszédkultúrához az agyad.

2021. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én nem vagyok nagyon ismerős a témával, de egy tíz perc alatt érkező válasznak szerintem megfelel, szóval én is duolingo-n tanulok franciául, és tapasztaltból is és más emberektől is hallottam hogy európai nyelveket nagyon jól tanít, úgyhogy szerintem minimum B1-es(de ha jól tudom B2-re is) szintre el tud vinni, mivel a nyelvtan sem bonyolult és sokan is tanuljak ezért sokat fejlesztik a francia kurzust szóval valószínűleg elég a Duolingo, de én például sorozatokat szoktam nézni francia felirattal ami nagyon nagyon sokat tud segíteni, úgyhogy ha van rá lehetőséged mindenképp próbáld ki, könyveket pedig nem igazán ismerek úgyhogy je ne sais pas
2021. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Európai nyelveket valóban jól tanít, a B1 es szint viszont kérdéses. Az a baj hogy senki nem fogja megmondani hogy jól haladok-e, hogy jó-e a kiejtésem, bla bla bla.
2021. júl. 1. 22:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan idegen nyelven beszélgetős alkalmazások, ahol üzengetni és telefonon beszélgetni is lehet. teljesen ingyenesek, és ott anyanyelvű emberekkel dumálhatsz. ők tudnának neked segíteni abban, hogy jó-e a kiejtésed, a nyelvtanod, stb. (hinative, memrise, lingbe, ezek pont jó alkalmazások erre.)
2021. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Most én is valahogy így állok, én meg nem találtam tanárt, és a könyvekre nem akartam a pénzem pazarolni, főleg úgy hogy senki sem tanácsolt semmit.

Készítettem egy " study plan" - t... Leírtam az összes nyelvtani tèmakört, majd egy külön füzetben elkezdtem kifejteni őket, feladatokat csináltam stb, könyveket és szótárt a könyvtárból kölcsönöztem,úgy tervezem hogyha átvettem a nyelvtant szavakat fogok tanulni, így teljesen meg lehet tanulni egy nyelvet, nem mester szinten, hanem csak annyira hogy használni tudjam ha szükségem lesz rá. Már sikerült így megtanulnom egy nyelvet amiből sikeresen lett nyelvvizsgám is.

Szerintem tedd te is ugyanezt. Az interneten sok anyag van, ha szerencsés vagy több oldal közül is válogathatsz. És hátha akad egy olyan ismerősöd akivel együtt tudnátok tanulgatni.

Sok sikert

2021. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Duolingo max alapszint aljáig visz. Elméletben baromi jól hangzik, de nyelvtanra amiknél eddig próbáltam nem feküdt rá, meg a lehető legostobább példa mondatokkal dolgozik. Nem, attól nem fogsz megtanulni egy nyelvet, mert megtanulod a "a teknősök kenyeret esznek" az adott nyelven.

Duolingo max kiegészítésnek jó.

2021. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!