Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam nyelvvizsga tapasztal...

Euroexam nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nagyjából semmit se tudok erről a típusú nyelvvizsgáról, szívesen olvasnék tapasztalatokat, meg aki tudja, az légyszi foglalja össze tömören, hogy mire jogosít fel, miben nehezebb, hogy készüljek stb. :) Ha linkeltek egy oldalt amin alap információk fent vannak róla az is tökéletes. Főként ezek érdekelnek:

Van elévülési ideje?

Csak Európában, vagy máshol is érvényes?

Melyik részére kell többet gyakorolni, melyikre nem?

Listeningnél hányszor lehet meghallgatni a szöveget?

Honnan érdemes készülni erre a nyelvvizsgára?

Egyetemen el szokták fogadni ezt a típust?

A szóbelinél van páros feladat?

Milyen a pontozási rendszer?

Angol B2-re készülök.



2021. júl. 1. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ez a honlapja, itt találhatsz információkat.

[link]


Nekem végül másik vizsgaközpont lett (ami nekem szimpatikusabb volt), de a felkészülés egy részét átéltem, ezek alapján ennyiben tudok segíteni.


Van elévülési ideje?

-Ha jól tudom nincs.


Melyik részére kell többet gyakorolni, melyikre nem?

-Amelyik jobban megy arra kevesebbet, amelyik kevésbé arra többet. Nem vagyunk egyformák, attól hogy nekem például nem errőségem a szóbeli, te lehet hogy kisujjból kirázod, de az írásbelin nem teljesítesz jól. Általános iskolás osztálytársammal, akivel ugyan attól és ugyan azt tanultuk sem voltam egy színten semmiből, neki jobban ment az egyik része, nekem a másik. Ezt így nem lehet megmondani, ha megoldasz pár feladatot azok alapján kiderül.


Listeningnél hányszor lehet meghallgatni a szöveget?

-Emlékeim szerint 2-szer.


Honnan érdemes készülni erre a nyelvvizsgára?

-Minden ami angol és hallod, olvasod akármi fejleszti a tudásod és segít. Ezen kívül kaphatók felkészító könyvek, amikben a vizsgán szereplő feladatokhoz hasonlók vannak.

Pl:

- Szabó Péter: EUROEXAM Angol középfokú nyelvvizsga gyakorlófeladatok

- Nagy Euroexam nyelvvizsgakönyv - Angol középfok

És a honlapjukon is találhatsz, regisztrációt követően többet is elérhetsz.

[link] felkeszulok/nezd-meg-vizsgafeladatokat/angol/B2


A szóbelinél van páros feladat?

-Igen, van.

[link] blog/tapasztalatok-paros-szobelirol

2021. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Te végül melyik vizsgaközpontot választottad?
2021. júl. 2. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Origo. Nagyjából annyi a különbség hogy kétnyelvű, kifejtősebb válaszokat kell adni, 3-szor lehet meghallgatni és egyedül szóbelizel (a vizsgáztatóval kell beszélni).
2021. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!