Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik többnyelven beszélnek!...

Akik többnyelven beszélnek! Nektek nem szokott zavar lenni a fejetekben a sok nyelvtől?

Figyelt kérdés
Én például hangsúlyozni felejtettem el magyarul. Néha a szavak pragmatikai jelentését felejtem el (pl. a spanyol nyelvből átvettem hogy egy 60 éves nőre lányt mondtam.)
2021. júl. 2. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak akkor van gondom, ha fordítani kell valamerre. Magyarul, angolul, németül és oroszul beszélek, de sokszor egyáltalán nem tudom lefordítani, mert csak a tartalom van a fejemben, sokszor meg másik nyelven jutnak csak eszembe a megfelelö kifejezések, nem azon, amire kellene fordítani.
2021. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs zavar, ide-oda fordítok még idegen nyelvről idegen nyelvre is. Gyakorlás kérdése.
2021. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ha megszólalok franciául, fél napig keverem a németet a magyarral XD

meglepő módon fordítani-tolmácsolni úgy kb tudok, olyankor nem keverek bele pluszba más nyelvet, csak ha mondjuk folyamatosan a németet használom (kinn élek), jön egy francia vendég, beszélünk két szót, elmegy, utána visszaváltok németre, de belekeverek magyar szavakat XD

(német, magyar, angol és francia nyelvet tudok)

2021. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint amit az első írt. 3 idegen nyelv + magyar.
2021. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!