Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mást is zavar, hogy sokak...

Mást is zavar, hogy sokak szerint van az embernek jó vagy rossz nyelvérzéke?

Figyelt kérdés

Szerény véleményem szerint a nyelvérzék kitaláció, vagy ha van is biztos, hogy fejleszthető.

Középiskolában angol-fakultációra jártam, hogy még jobb legyen az angolom, és végig 5ös voltam.

De tanultam németet is és 3 év alatt se tudtam nagyon ráérezni. Én a rendhagyó igéknél meg névelőknél már teljesen elakadtam.

Szerintem ezt csak azok találták, akik a rendszerváltásban 30 éve már tanultak mondjuk oroszt, és most nem megy nekik az angol, hogy azzal sok helyen tudjanak beszélni.

Az is zavar mikor apukámnak kell elmagyaráznom, hogy először én is bénán, dadogva beszéltem az angolt vagy borzalmasan tudtam a nyelvtant. Sok számítógépes játékban viszont megjegyeztem az angol szöveget és mindennap kikérdeztem a tanárt, hogy ez meg ez pontosan mit jelent. (Itt egy példa arra hogy a videojátékok hasznosak:) )

Az a hihetetlen még mikor megcsináltam az angol nyelvvizsgát(na jó lázasan, az tényleg menő volt), és apukám megjegyezte, hogy "Nem tudsz minden tárgyat kisujjból kirázni, mint az angolt." Vagy valami ilyesmit.

Ez milyen logika? Hogy ha valaki egymás után 5ös egy tárgyból, akkor annak sosem kellett megbirkóznia vele? Nem kellett tanulnia? Istenem....


2016. jún. 12. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez egy valójában nem létező dolog, inkább csak fejben, aminek a háttérében a lustaság, a pénztelenség, a gagyi oktatás, béna nyelvtanárok állnak.

Tehát én is azt gondoltam egy darabig, hogy én vagyok a hülye még középsuliban. Ma már tudom, hogy a tanárom volt béna és képtelen volt átadni, hogy miről is szól ez az egész.

2016. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem van ilyen, de csak olyan szinten, hogy van aki könnyebben tanul nyelvet

ez persze nem azt jelenti, hogy neki ne kéne időt és energiát belefektetnie

más tantárgyaknál is van olyan, ami az embernek jobban megy

nekem pl a matekhoz volt mindig is jó érzékem, könnyen rááll a logikájára az agyam

de attól még gyakoroltam, csak úgy nem ment


abban viszont abszolút egyetértek, hogy ezek fejleszthetőek

valamit bárki megtanulhat egy nyelvet, max több időt kell rászánnia

2016. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkit sem érdekel a szerény véleményed, a nyelvérzék létező dolog, az alkalmazott nyelvészet többdimenziós kognitív változóként fogja fel, aminek a motivációtól kezdve a tanulási stratégiákon át a konfliktuskezelési stratégiákig rengeteg komponense van, és könyvtárnyi szakirodalma.


Language Aptitude kifejezésre keress rá.

2016. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igenis van ilyen. Nekem könnyen és gyorsan megy a nyelvtanulás, de ez nem azt jelenti, hogy profi vagyok belőle elsőre, hanem, hogy kevsebbet kell gyakorolnom, mint pl. a tesómnak, aki ugyanannál a tanárnál, ugyanakkor tanulta ugyanazt mint én. (Kétpetéjű ikrek.) Még együtt is tanulunk otthon.
2016. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ez milyen logika?"

Az milyen logika, amit állítasz, majd a németről közbeszúrod az ellenkezőjét?

2016. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3. Nem teljesen értem, amit írsz.

Én azt akartam megosztani, hogy úgy tapasztaltam vannak(nem állítom, hogy mindenki rajtam kívül), akik szerint az emberek egyik felének jól megy a nyelvtanulás, a másiknak rosszabbul - és nincs köze, ahhoz mennyi időt/energiát szán rá/hogyan csinálja.

És hogyha a németet tanultam 8 évig, fakultáción is és nem 3 évig, akkor csak megtanultam volna azt.


Van tanulásmódszertan is, amit bizony tanítani lehetne Mo-n, bár nem tudom nem-e tömeges továbbképzés kellene akkor a pedagógusoknak.

Igazából csak anyukám mondogatja, hogy "nyelvérzék" "matek-érzék". De ő óvónő úgyhogy biztos úgy tanulta valahol.

Elvileg tényleg meg lehet matektól nyelvig mindent tanulni. Akár egy majmot is meg lehet tanítani hatványozni, csak össze kell kapcsolja az új dolgokat ismertekkel, a tanárnak tudnia kell meg idő.

Vagy ha tudod kívülről a pankráció sztárjait akkor meg lehet tanulni összehasonlításokkal a fontos filozófusokat. Az most tudom, hogy vadnak tűnik, de így van.

2016. jún. 12. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!