Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy beszéljek magabiztosan...

Hogy beszéljek magabiztosan angolul?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a kommunikációval problémám van. Egyrészt lassan jutnak eszembe a szavak, másrészt sokszor azt se tudom, mit mondjak, leblokkolok.

Amúgy minden más szempontból jó vagyok angolból, olvasok, filmeket nézek, minden megy, még az írás is, naplót is írok angolul, meg quorán is válaszolok. Szóval elvileg minden adott ahhoz, hogy tudjak beszélni, de mégsem megy. Mit csináljak?



2021. júl. 6. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Én ugyanebben a helyzetben vagyok, nekem az segített hogy a volt barátaimmal (akik nem magyarok voltak) hívásoztunk, és ott gyakoroltam. Sajnos már hónapok óta nem volt részem ilyen beszélgetésben, szóval eléggé visszaestem :/ de ha van angolul beszélő ismerősöd, akkor egy próbát megér beszélgetni vele.
2021. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Amikor koleszban laktam és voltak külföldiek, én is ezt csináltam. De most nincs senki. Sajnos én is erre gondoltam eddig csak, hogy egy anyanyelvűvel kell beszélni, de neten egy random idegennel kényelmetlennek érezném.

De azért köszi a válaszod!

2021. júl. 6. 23:49
 3/11 Argloss ***** válasza:
80%

A leghatékonyabb módszer az, ha muszáj. Menjél külföldre. Ha még diák vagy, akkor lehet, hogy iskolán keresztül tudsz valamit intézni. Iskolától függetlenül meg vannak különböző szervezetek is amiknek a segítségével külföldön élhetsz egy ideig és cserébe valamilyen munkát végzel.


[link]

2021. júl. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is hasonló gondjaim voltak/vannak, nekem is a másokkal való kommunikáció segít. Ismerőseim sajnos nincsenek, akikkel "élőben" tudnék beszélni, de találtam egy Slowly nevű alkalmazást, ahol másokkal tudok írni angolul. Ami elsőre eszembe jut azt írom le, akár csak beszédben mondanám, utána átolvasva küldöm el, biztos ami biztos, de próbálok nem megállogatni gondolkozni. Hasonló érdeklődési körök alapján ajánl embereket, így annyira nem is kellemetlen a dolog, van valami téma.


A másik, hogy adott szituációkban mikor eszembe jut elmondom a fejemben, hogy tudnám ezt elmondani valakinek angolul.

2021. júl. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha végre-valahára megoldódik ez a COVID-őrület, akkor egy language café is jó ötlet, ha van felétek. Oda néha lejárnak a cserediákok is
2021. júl. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg játssz valami játékot amibe van raid és ott a csapattársakkal tudsz beszélgetni
2021. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha nincs még rá szükséged pl munka miatt, akkor ne stresszelj rajta! A tudásod megvan, ha kimennél külföldre, 1 hónap után már magabiztosan beszélnél (persze olyan profin nem tudsz majd tudni egy darabig, mint amilyen profin megértesz másokat). Szóval jelenleg felesleges tanulnod, mert mire oda kerülsz, ugyan úgy kiesel a gyakorlatból. Munka előtt 2-4 hónappal érdemes tanárt keresni, online külföldieket etc... Jelenleg csak koncentrálj arra, hogy tartsd fenn a tudásodat.
2021. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Én anyámnak szoktam beszélni angolul össze-vissza. Hülyéskedésnek indult, de megtanultam kommunikálni valamennyire angolul😅

Pl. Ha kimegyek megkérdezem hogy mi lesz a vacsora?(angolul)

Ő kb érti a mondat felét és elmondom mit jelent.

Ilyesmi😂

2021. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8, ez egy oldalu kommunikacio es meg nincs is aki kijavitson.


Gondolom, kerdezo tobbet akar tudni/tarsalogni, mint hogy what’s for dinner?

2021. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
pár sör után folyékonyan beszélek angolul. biztos hibásan, de nem törődöm vele. :)
2021. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!