Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia tanulásban segítség?

Francia tanulásban segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg 18 éves vagyok.

Kb 10 éve tanulok angolt, bár nem nagyon szeretem, de viszonylag értek angolul. Ennek ellenére a jövőmet Franciaországban képzelem el, pincérnek tanulok, így akár bártenderként, vagy pincérként.

Jövőre már kint szeretnék lenni.

Keresek olyan fiút/lányt/nőt/férfit, aki franciából jó, és önzetlenül segítene a nyelvtudásom gyarapításába.

Nem szeretnék etéren pofátlan lenni, de sajnos nem áll úgy a budgetem hogy francia tanárnak óránként 5000forintot tudjak fizetni.

Elkeztem önhatalmúlag tanulni de nincs se motivációm 1-2alkalom után, mert nem találok anyagokat, dolgokat, és elkeseredek.

Előre is köszönöm!



2021. júl. 12. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Pedig sok ingyenes vagy fizetős, profi tananyag otthoni tanulásra van, pl Rosetta Stone, Duolingo, Relaxa Villám, Bluebird, Karakai Imre: Francia nyelvtan magyaroknak [link]

Ha magadtól nincs kitartásod tanulni, akkor keress nyelvtanfolyamot, az olcsóbbra jön ki, mint egy nyelvtanár.

2021. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem az összeset de valamiért nem hatásos..
2021. júl. 13. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha leírnád, hogy miért nem hatásos,akkor talán tudnék segíteni, ugyanis a nyelvet tudom. Egyébiránt a francia nehéz nyelv, nehezebb mint a német és az angol.Szóval munkaképes szinten csak akkor tudod megtanulni 2022-re, ha nyelvzseni vagy.
2021. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

erwin tschirner: francia szókincs

neten letölhető még a francia nyelvtan magyaroknak c. könyv.

2021. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a létige ragozása + személyes névmások


je suis

tu es

il/elle est

nous somme

vous étes

ils sont


pár pincérkedéssel kapcs. szó


le vin - bor


le sucre - cukor


l'alcool - alkohol


le miel - méz


le café - kávé


le pourboire - borravaló


le verre - pohár


verser (ige)v - kiönt, tölt (italt)


a francia szép, de nehéz nyelv, jövőre biztosan nem fogsz tudni középszinten.

legalább 3 év megfeszített tanulást igényel.

2021. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egy év alatt milyen szintet tud egy átlag, nem nyelvzseni ember elérni? Amúgy köszönöm a segítséget.


Azért nem hatásos én ugy gondolom mert nem tudom egymásra építeni, értelmezni a nyelvtant, míg általánosba az angoltanár elmagyarázitt mindent, melyik szó miért van ott.. A szavakat megjegyzem, a kiejtésem se tragikus, gyakoroltam sokat, illetve csak tv5monde-t nézek🤣🤣🤣

2021. júl. 13. 19:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

teljesen felesleges jelenleg francia tv.-t nézned, időrablás és a motiváció ellen hat, mert most egy büdös szót sem értesz belőle.

az időt, energiát inkább a szisztematius, rendszeres nyelvtanulásra fordítsd.

kezdd a francia hangtannal, aztán személyes névmások, az igeragozások, stb. stb.

egy év még az alapfokúra sem elég mindenkinek.

2021. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a lényeg nekem hogy megértsem mit mondanak, és valamelyest tudjak reagálni, a többi meg már ugyis beletanulok..
2021. júl. 13. 21:35
 9/11 anonim válasza:
Cooky hivatalos talán ad pár tanácsot. Vagy Szécsi Debi insta
2021. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"megértsem mit mondanak, és valamelyest tudjak reagálni, a többi meg már ugyis beletanulok.." - Fordítva ülsz a lovon. Ne vedd rossz néven, ez kb. olyan, mintha azt mondanád, csak gyorsan lefutom ezt a maratont, utána majd beletanulok a félmaratonba is.

Pörgesd a Duolingót, azzal könnyen ragadnak a nagyon alap dolgok. Aztán legalább egy szakmai nyelvkönyvbe fektess be, akkor meglesz az anyag előtted (pl. [link] , [link] ) A Karakai nyelvtan nagyon jól összefoglal mindent. Ártani nem árt, ha tévét nézel, de az elején ne várj csodát tőle.

2021. júl. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!