Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire szükséges/hasznos a...

Mennyire szükséges/hasznos a szótárazás?

Figyelt kérdés

Angol b2 nyelvvizsgát szeretnék majd tenni. Ha mindenféle témában sok cikket olvasok angolul, akkor az ismeretlen szavakat muszáj kiszótárazni, hogy hatékony legyek, vagy elég, ha csak megnézem? És ha gyakori, akkor úgyis előjön megint, megint megnézem és majdcsak rögzül.


Csak mert élvezhetetlenebb úgy olvasgatni, hogy megnézem a szót, majd kiírom valahová és utána megyek csak tovább, mintha csak megnézném és egyből mennék tovább. Utána meg elővenném a szavakat és csak azokat nézegetném, ez unalmas... Vagy ez így annyira hatékony, hogy érdemes ezt csinálni?


2021. júl. 14. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én utálom a "klasszikus" szótárazást, nekem a következö módszer vált be.

Amikor olvasok/filmet nézek és találkozom egy ismeretlen szóval, akkor azt kikeresem (online alkalmazással, úgy gyors és problémamentes), ezt akkor kiírom egy szókártyára, majd folytatom az olvasást/fiömnézést. Így nem igazán kell megszakítani az érdekes részt.

Másnap a kártyáról átmásolom egy füzetbe a szót, a magyar és angol jelentéssel.

Harmadnap a füzetböl másik füzetbe írom át újra.

Ezzel el van intézve a szótanulás, érdekes módon a nagy része megmarad.

Azzal, hogy többször leírom, sokkal jobban odafigyelek, mintha csak olvasgatnám.

Az egyetlen dolog, ami nekem még fontos, hogy kézzel írjam le, ne gépen vagy telefonon.


Esetleg próbáld ki, nekem müködik.

2021. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szókincs fejlesztéséhez vannak célzottan B2-es szókincsfejlesztő könyvek, szószedettel. Ezekkel egy csomó szótárazást meg tudsz spórolni, mert egy helyről meg tudod tanulni a legfontosabb szavakat a nyelvvizsgán előforduló témakörökhöz.

Az szuper, ha mellé is olvasol. Én egy füzetbe írtam ki az új szavakat, vagy amiket érdekesnek találtam.

2021. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hatékonyabb ha kiírod, majd utána meg is tanulod. Őszintén, szerintem is nagyon unalmas így, és ezért annyira nem is annyira segít nekem.

Kérdés hol akarsz nyelvvizsgázni, mert mindenhol más részeknél lehet szótárat használni. Ha csak a szóbelinél nem lehet, akkor szerintem elégek a szavak amiket sikerül megjegyezni magadtól.


Ha máshol sem, akkor Quizleten csinálhatsz x cikkenként egy szettet, amit végig gyakorolsz végén egy tesztel, és a legtöbb megmarad. Ha can egy kis időd (akár buszon/vonaton) akkor később is átforgathatod. Nem baj ha egy szó többen is szerepel, annál jobban rögzül.

Arra figyelj, hogy ne szerepeljen túl sok (nekem nagyjából 20-25 a határ) egyben, és ne minden nap kezdj új szettet, mert akkor színtén unalmassá válik, és már csak az lesz a cél hogy túl legyél rajta, úgy meg megint semmi hatás.

2021. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!