Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használunk németben...

Mikor használunk németben szenvedő szerkezetet?

Figyelt kérdés

Szóval magával a szerkezet megalkotásával nincs problémám csak a használata számomra idegen. Már mint nem tudok elképzelni (sőt nem is használtam még beszéd közben) olyan helyzetet ahol ezt alkalmazzák. Régebben tanultam németet most kezdtem előröl ismételgetni, mert szeretnék nyelvvizsgázni, csak ez egy kicsit magas. Bármikor használhatom amikor általánosságban nem akarom, hogy alanya legyen a mondatnak? De akkor miért rakhatom bele pl a von-nal vagy a durch-val az alanyokat ha akarom jelölni? Mitől jobbak vagy érnek ezek a mondatok többet nyelvvizsgán? Olyanok mintha Man-nal alkotnám a mondatokat nem ? Egyébként ha már man általános alany (de ez nem a szenvedőkhöz tartozik) a man mellett használhatok sich-es igéket?

Bocsi a sok kérdésért, de rég voltam már gimis és elég homályos ez a rész.



2021. júl. 20. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt így általánosan megmagyarázni nem lehet, se szabályt alkotni rá.

Hallgatni, olvasni kell jó sok német szöveget, és rá fogsz érezni.

2021. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
általánosságban véve használd ott, ahol man-t használnál, mert direkt az a lényege, hogy nem lényeges, ki csinálja. von/durch+alanyos szerkezeteket én eddig szinte csak tudományos szövegekben láttam. asszem. nyelvvizsgán amúgy azért jobbak, mert nehezebb összerakni a mondatot szenvedőben, és ezért magasabb szintű nyelvtan mint egy sima mondat. (aktív mondat?!)
2021. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jah értem akkor használhatom olyan helyeken ahova a mant használnám. Köszönöm szuper. Igazából azért érdekelt mert sokan mondták hogy nyelvvizsgán ez jó pont és gondoltam jobban ráfekszem erre is.
2021. júl. 20. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!