Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy álljak neki angolt tanulni?

Hogy álljak neki angolt tanulni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem ment az angol a suliba, fel is voltam belőle mentve, de mindíg érdekelt, komunikálás szinten (hogy megértsem és azért én is meg tudjak szólalni) hogy álljak neki? Külön tanárhoz nem szeretnék járni.

2021. júl. 21. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Hát... ha felmentettek akk ink hagyd!
2021. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Anna0806 ***** válasza:
100%
Szerintem kezdésnek nem rossz a Duolingo amin kiváló magyar angol tanfolyam van. Tök jól magyaráz. Nekem már nem pálya, mert túlságosan is egyszerű, de kezdőknek nagyon tudom ajánlani. A másik lehetőség, hogy nézz angolul magyar felirattal esetleg angolul angol felirattal filmeket, YouTube videókat. Nálam ezek is szoktak segíteni. Remélem tudtam segíteni.
2021. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar felirat helyett angol felirattal nézd a videókat, mert különben a magyar szövegre fogsz koncentrálni.
2021. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld játékosan tanulni. Diszlexiás vagyok és nekem a szavak megtanulása okoz nehézséget. Azt ajánlom, hogy kösd a szavakat tárgyakhoz vagy akár olyan szavakhoz, amiknek hasonló a kielytésük. Esetleg csinálj magadnak szókártyákat. Fontos, hogy hangosan is mond ki a szavakat, mert úgy jobban tudja az agy elraktározni, mikor tanulod, akkor írd is le a szavakat. Én például sok angol feliratú vagy nyelvű sorozatot, filmet nézek vagy játékokkal játszok.
2022. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!