Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakmai angol felsőfokú...

Szakmai angol felsőfokú nyelvvizsga pszichológiához?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan nyelvvizsga, ami kifejezetten erre van kihegyezve, vagy akár csak elfogadják pszichológia (mester) felvételin (többletpontként kéne)?


Próbáltam keresni az interneten, semmit nem találtam. Sajnos nem vagyok jártas ilyen téren, nagyon sokat segítene, ha valaki tudna valamit erről...


Köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 24. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem, a nyelvvizsga a nyelvrol szol altalaban, nem a szakmarol. Ilyenre nem jar plusz pont felvetelin, meg amugy szerintem nem is letezik. Ha atolvasod Atkinson intro to psychologyjat angolul, abbol siman felszeded azokat az alap kifejezeseket, amikkel mar tudsz a temarol angolul beszelni.
2021. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jar pluszpont a felvetelin masodik nyelvbol tett szakmai nyelvvizsgara, legalabbis a PTE-n igen :)

Nekem nem elsosorban a tudas kene (nyilvan a kesobbiekben hasznalni fogom es akkor jol jon), hanem a +6 pont amit adnak erte.


Ahogy latom tobbfele szakmai nyelvvizsga van, nem hiszem hogy egy uzletit elfogadnak, de ezert tettem fel a kérdést, mert nem vagyok jartas benne.

2021. júl. 24. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor a TO az illetekes az egyeteden, akik meg tudjak mondani, milyen vizsgat fogadnak el.
2021. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es nincs igazad, mert valóban van ilyen, és szakmai nyelvvizsgáért 1 ponttal több jár, mint az általános vizsgáért.

engem is ez érdekel, h. tkp.-en milyen szakmait várnak el??


én médiatudományra és szociológiára mennék posztgrad képzésre, és én sem tudok rájönni, h. itt mi a szakmai.


nincs se komm.-os, se szoc.- szakmai nyelvvizsg.


üzleti angol van, meg gazdasági szaknyelvi.

2021. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

azóta utánanéztem, kérdező, sztem mindkettőnknek társadalomtudományi szaknyelvit kéne tenni.

de ez párban van társadalomtudományi és gazdasági szaknyelvi nyelvvizsga

2021. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!