Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » PTE-BTK pszichológia szakon...

PTE-BTK pszichológia szakon elfogadják az eszperantó nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Kaphatok nyelvvizsgát, ha egy középfokú eszperantó és középfokú angol nyelvvizsgám van?

Sajnos nem vagyok jó nyelvekből, némettel szenvedtem sokat, de nem tudtam lenyelvvizsgázni (kérlek ne minősíts ez miatt, és ne mond, hogy fúh hát így mit akarok egyetemen stb.. egyetemista leszek, és majd meglátjuk. Ennyi. De addig is kell nyelvvizsga.)

Tudom, hogy sok helyen nem fogadják el, és gyakorlati haszna nincs, de sajnos ez most az egyetlen kézenfekvő megoldás.

Az egyik nyelvnek mindenképpen angolnak kell lenni, az adott. (Szerencsére van lehetőségem a nagybátyámhoz kiutazni külföldre, hogy ott tanuljam a nyelvet.)


Szóval, van olyan itt aki tud válaszolni a kérdésre?:)

Nagy segítség lenne!


2011. jún. 25. 22:24
 1/10 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy elfogadják!!!
2011. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
www.felvi.hu
2011. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
áh igen, felvin égen földön kerestem már, de egyszerűen nem találom:S
2011. jún. 25. 22:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha most fogsz jelentkezni,akkor ezek közül kell kettőt választani, és nem fogadják el:


[link]


A BA diplomához ezt fogadják el: egy élő idegennyelvből nyelvvizsga


Ezek az élő idegen nyelvek:

[link]


Az MA diplomához ezt fogadják el: A mesterfokozat megszerzéséhez két középfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsga, illetve azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges, közülük az egyik angol nyelvből.


Tehát járható út az angol és az eszperantó,amennyiben arra irányult a kérdés,hogy a diplomához elfogadják-e,mert a felvételihez nem.


Forrás: www.felvi.hu


Figyelj nekem 3 perc volt a neten megtalálni az infókat...Nem azért,de a pszichológia szakra minden intézményben minden évben magasak a ponthatárok,nem bírálni akarlak,de a helyesírásod pl.elég rossz.Azért én szurkolok neked,csak mondom,hogy erre figyelj oda jobban.


21/L

2011. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ööö... hol van helyesírási hiba?:S kérlek mutasd meg, mert úgy tűnik topa vagyok a kereséshez:D


Felvételi tantárgyként tudom, hogy nem fogadják el, csak plusz pontot adnak.

Költségtérítésesre jelentkeztem amúgy:) Most már úgyis mindegy ki mit mond :D

Ha ismernél nem kételkednél abban, hogy jó szakember leszek:)


Amúgy nagyon köszönöm a választ, pláne, hogy már azt hittem belebolondulok, mert nagyon nem találtam sehol:S

U.i.:(helyesírási hiba keletkezhet gépelési hiba miatt is)

2011. jún. 26. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:

"ez miatt, és ne mond",ebben pl.kettő is van.

Nem mondtam,hogy nem fognak felvenni,csak azt,hogy nem lesz egyszerű.

2011. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:S tényleg bajban vagyok, mert fogalmam sincs, hogy ebben hol a hiba:D de komolyan:S
2011. jún. 30. 16:02
 8/10 anonim válasza:
ne mondd, és e simán az első
2011. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Remélem sikerült Neked, vagy sikerülni fog, ha még folyamatban van.

(P.S.: Az "Ez miatt" kifejezés nem számít nyelvi hibának, a helyesírás a lexikont és a hangváltozási szabályokat tárolja, illetve egy kódolási rendszer az egymást követő morfémák sorának lejegyzésére. Az "ez miatt" esetében nincs szó helyesírási szabály megsértéséről: ez inkább egy alternatív paradigma terjedése, a kérdés az, hogy mint alternatív paradigma, nyelvváltozat valósan jelenvan-e a kompetens nyelvi beszélők nyelvhasználatában. Mivel létező, bár nemstandard nyelvi jelenség, valószínűleg a nyelv részévé fog válni valami legalább mint valami nyelvi regiszter. A nyelvi regiszterek ,,helyessége vagy helytelensége'' értelmetlen fogalom a mai leíró nyelvészetben, minden valósan megfigyelhető rétegnyelv ,,helyes'', ez nem szorosan vett nyelvészeti kérdés, inkább nyelvpszichológiai. Pl. a suk-sük néven ismert nyelvi regisztert a 40-es évek előtt nem is üldözték, a mai leíró nyelvészet pedig valós nyelvi regiszterként kezeli és elemzi, nyelvpolitikai kérdésekbe kutató nyelvész nem szól bele, az szoros értelemben nem is szakmai kérdés)

[link]


Sok sikert, nem tudom hogy sikerült azóta. Jó szakember leszel, ha érdekel a téma és ha jó érzéked van összetett, dinamikus rendszerek, változások megértéséhez.


Nekem nem jött össze azonnal, amire mindig is igazán vágytam (fizika), pedig gyerekként jó érzékem volt rá, tudtam a képletek mögé látni, és sok dolgot intuícióval is megéreztem (persze gyakorlás után). Szóval volt egy belső képem róla, ami gyakorlással elég erős intuíciót tudott adni összetett kérdésekben is. Ma már sajnálom is, hogy annak idején félbehagytam, mai ésszel kitartottam volna mellette. Szerencsére sok régi készséget újra vissza tudtam hozni azóta, hogy erre rájöttem.

2013. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Le tudtad rakni?
2014. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!