Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan működik a nyelvvizsga?

Hogyan működik a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Elég csak időpontot kérni és simán levizsgázni, vagy van előtte egy tanfolyam? Hogyan működik ez? Angolt tanultam, ebből van egy közép szintű érettségim, úgyhogy angol nyelvvizsgát szeretnék tenni. + Sokan mondják, hogy a beás nem nehéz, talán még azt is megpróbálnám.

2021. aug. 2. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Eddig "csak" Origo nyelvvizsgáim voltak, máshol nem tudom hogyan működik a dolog, de szerintem nagy eltérések nincsenek.

Szóval. Neten kiválasztod, hogy mikor, hova szeretnél menni, kitöltesz róla netes nyilatkozatot a honlapon, és megadod az adataid. Utána kapsz email-eket, adat ellenőrzés, megerősítés miatt, végül megkapod a vizsgakódod (eredmény lekérdezéséhez), és leírják, hogy pontosan hány óra, hány perckor kell megjelenned itt és itt. Meg pár plusz infot is megírnak.

Utána már nincsen más dolgod, "csak" megjelenni és vizsgázni :) Körülbelül az írásbeli (ez szokott a végén lenni, először hallgatás majd a szóbeli) után 1 hónappal lehet a kóddal lekérdezni az eredményt. Ott látszódnak lebontásban a %-ok, de be is lehet menni megnézni a vizsga eredményt.

2021. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el, hogy melyik nyelvvizsgaközpontnál szeretnél vizsgázni (Telc, Euroexam, Origo... stb.) A honlapjukon vannak mintafeladatsorok, le tudod csekkolni melyik milyen. Ilyen típusfeladatokat érdemes gyakorolni, vehetsz felkészítő könyvet hozzá (ez szerintem hasznosak), elmehetsz tanfolyamra (de persze nem kötelező,

anélkül is meg lehet csinálni).

Előre meg vannak hirdetve a vizsgaidőpontok és helyszínek, azok közül tudsz választani. A jelentkezés módja is le van írva a honlapjukon.

2021. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!