Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes novemberben elmennem...

Érdemes novemberben elmennem így nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
Nekem egyelőre csak a papír kell, mintsem a tényleges nyelvtudás (a diplomám megszerzése érdekében). A Kodolányi nyelvvizsgájára szeretnék menni novemberben. Először csak írásbelire, hogy ne kelljen egyszerre a szóbelire is készülni. 2017-ben érettségiztem, akkor 65%-os lett a középszintű németérettségim. Szeptembertől magántanárhoz szeretnék járni heti 1-2 alkalommal. Szerintetek novemberre fel tudok készülni annyira, hogy sikerülhessen az írásbeli?

2021. aug. 4. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta nem romlott a tudásod, akkor igen, de egyébként meg nem, kevés az idő addig.
2021. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

hát, szerintem kevés az idő addig, ha azóta nem használtad a németet.

2017 óta 4 év eltelt, és az eredményed alapján akkor sem voltál még középszinten (az emelt nyelvi érettségi szintje közelebb van a középfokú nyelvvizsgához, szerintem egy közép érettséginek azért 85-90% körül kellene lennie hogy középfokú nyelvvizsgaszinthez közeli tudást mutasson)

kezdj el magántanárhoz járni, és kérdezd meg hogy szerinte esélyes-e a jelenlegi tudásoddal. Én egyelőre nem fizetném be a nyelvvizsga díjat

2021. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az írásbelit én mindig nehezebbnek tartottam mint a szóbelit, de én középfokú komplex angol nyevvizsgára 3 hónap alatt készültem fel, úgyhogy nem tartom lehetetlennek. Némettel kelj és feküdj! Olvass a reggeli kávé vagy tea mellé német nyelvű újságot. Zuhanyzás közben hallgass német dalokat. Takarítás alatt nézdd a Deutsche Welle-t... Most tanulok németül, ha intenzíven tanulod, mér 2 hét után érezni fogod a fejlődést, csak higgy magadban.
2021. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!