Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvielőkészítő-ujra...

Az angol nyelvielőkészítő-ujrakezdő szakközépben nehéz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 23:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Pontosan nem tudom mit jelent nálad az, hogy újrakezdő, de a hagyományos nyelvi előkészítőben általában első évben egy héten 12-16 órája van az embernek 1 éven át, akkor a többi tárgyat csak szinten tartja (magyar, matek, töri, tesi) és néhány készségtárgy kerül be (pl. tanulásmódszertan). Egy idő után, általában a 2. évtől 2. idegen nyelvet tanul és az 1. nyelvén néhol választhat, néhol kötelező 1 tárgyat idegen nyelven tanulni. A mi sulinkban az én osztályom után bevezették a törit angolul és az egészségnevelés/környezetvédelmet. Egyébként 10. osztályban kezditek mindenből a 9.-es anyagot, nem lesz hátrány, sem előny, (legalábbis nálunk így volt) hogy ti egy évig mást tanultatok. Az inkább készséget javít, jegyzetelni, lényeget kiemelni, kiselőadni tanultok meg. Minden évben egyel kisebb évfolyam könyvet használjátok, 13.-ban ér véget a tanítás, általában hozzátok nem megy új osztálytárs, magasabb a követelmény, mint egy átlagos osztályban és általában hozzátok nem lehet bukni - legalábbis nálunk így volt. A tanárok közül a jobbak/szigorúbbak tanítanak nálatok és remélhetőleg 1 középfokú komplex nyelvvizsgával leszel gazdagabb 5. végére.


Ha éretlenebb vagy, jobb hogy később kezded az egyetemet, de ha nem akarsz a nyelvvel foglalkozni, akkor lehet "elhibázott" döntés, mert 1 évet másra is fordíthatnál, de ha úgy veszed... ma már nyelv nélkül nem élsz meg...


Remélem, tudtam segíteni neked. :)


19/F

2010. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!