Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 angol teszttel kapcsolatban...

3 angol teszttel kapcsolatban segít valaki?

Figyelt kérdés

1. …………….. your dreams. They are really worth fighting for.

a, Hold towards

b, Insist to

c, Hold on to

d, Keep on


Hold on to your dreams. They are really worth fighting for. =? Ragaszkodj az álmaidhoz. Valóban érdemes harcolni értük.

kérdésem még, hogy az ’insist’ (is) nem ragaszkodást jelent?


2.We had to stop for about half an hour,but we were able to make up for the lost time.

a, put in

b, stand in for

c, make in

d, make up for

Mit jelent a mondat? Ennek a ’make up’-nak annyi jelentése van,de ezt épp nem ismerem. (amit ismerek:sminkel;to make up a prescription-kivált receptet)


3.Válassza ki a helyes megoldást!

a, We met them twice in last week.

b, We’ve met them twice for last week.

c, We met them twice in last week.

d, We’ve met them twice in the last week.

megoldásban a helyes válasz:a. De szerintem az sem jó,mert én így írnám: We met them twice last week. mivel a ’last’ nem igényel prepozicót időhat.ként; vagy nem így van? A ’last’ mellett a this,next,every sem igényel még prepoziciót időhatként. Eddig így tudtam


2011. nov. 19. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:

1. c,

Itt inkabb a hold on azt jelentene, hogy allj ki az almaid mellett. Szo szerint tarts ki. Ha insist-et hasznalnad, ami nem lenne rossz, akkor "insist on' a helyes. A pelda/valasztas nem igy van megadva.


2. Itt a make up az behozni-t jelent.

Meg kellett allnunk fel orara, de be tudtuk hozni az elvesztett idot.


3. En igy irnam:

We met them twice in the last week.

We've met them twice during last week.

We've met them twice in the last week.


Talan mas hozza tud jarulni az utolso kerdeshez.

2011. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3.Válassza ki a helyes megoldást!

a, We met them twice in last week.

b, We’ve met them twice for last week.

c, We met them twice in last week.

d, We’ve met them twice in the last week.

megoldásban a helyes válasz:a. De szerintem az sem jó,mert én így írnám: We met them twice last week. mivel a ’last’ nem igényel prepozicót időhat.ként; vagy nem így van? A ’last’ mellett a this,next,every sem igényel még prepoziciót időhatként. Eddig így tudtam


Igazad van. Vagy "We've met them twice last week" vagy "We have met them twice in the last week" lehetséges. Tehát D.

2011. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

D a jó, és aki nem tud angolul az ne kommenteljen.

A D azért jó mert az in the last week az utolsó 7 napot jelenti, tehát present perfect

2011. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszike nektek!
2011. nov. 19. 15:57
 5/9 A kérdező kommentje:

fromOZ!

a 'stick to' is ragaszkodni jelent ugye?

2011. nov. 22. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, ragaszkodni, is lehet, de inkabb valamihez tartani (magad), kitartani, lazan mondva. Hivatalos helyen, tesztben ne hasznald, hanem a "keep to-t, adhere to" stb.
2011. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
valamihez tartani magad- írsz nekem egy mondatot? (ne nehezet) :-)
2011. nov. 23. 04:49
 8/9 anonim ***** válasza:
I'll stick to what I already know. Ahhoz tartom magam, amit mar tudok. (Tehat nem probalok ujat, nem komplikalok.)
2011. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszike!
2011. nov. 23. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!