Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanuljak előljáróként...

Mit tanuljak előljáróként angolból??

Figyelt kérdés

Most megyek 9.-be és az angolt választottam második nyelvnek(világ életemben németes voltam).

Az lenne a kérdésem hogy így suli előtt mit érdemes megtanulnom?

Pl.: random szavakat?? Vagy az abc-jüket? Hasznosak a nyelvapplikaciok?



2021. aug. 15. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés, mert az egyedül tanulás úgy félrevihet, mint a huzat.
2021. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek az elsővel. A némethez képest úgyis valamivel könnyebb lesz az angol (saját tapasztalat), ne aggódj miatta.
2021. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sem érdemes előre haladni, főleg egyedül. Utána csak unni fogod az órákat, ha rosszul rögzülnek a dolgok akkor csak rosszabb lesz, mint ha nem is csináltál volna semmit. Várd meg, míg elkezdődik a suli és tanuld azt, amit feladnak.


Később hasznosak az applikációk, de azoknál is figyelni kell, mert több fajta angol van (ha jól tudom német is), más nyelvtant használnak és más a helyesírás, amiket nem jó keverni.

Ahogy tapasztaltam (nekem fordítva van, angol az első, német a második, tavaly kezdtem) először úgy sem nagyon lehet ezeket használni, mert nem tudsz még annyi mindent, amit kéne, de szerintem később sokat fognak tudni segíteni.


Sok sikert az új sulihoz!

2021. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Töltsd le a Xeropan appot. Ha van lehetőséged fizessetek be prémiumra sokat segít, alapoktól C1-ig megtanít
2021. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

már a kérdésed is hibás.


előljárónak a nyelvtani prepozíciókat nevezzük.


úgy helyes: mit tanuljak meg ELŐSZÖR angolból?

2021. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Alap kifejezéseket, pld köszönés, stb gondolom, már tudsz.


Az egyszerű jelenidő könnyű, olyan mint pld az:

I love you.

Alany+Állítmány+Tárgy.


Kijelentő mondatokban mindig ez a szórend. Személyragozás csak E/3-ban egy "s" végződés, mindig szabályosan zöngés z / zöngétlen sz / kötőhangos iz ejtésű.


A kérdés és kijelentés MINDIG használ segédigét, akkor is ha a kijelentő mondatban nem volt. Ez esetben a DO segédige, amit nem fordítunk le, csak a nyelvtant hordozza.

Minden segédige kérdésben úgy megy az alany elé, mint a németben az egész ige.


Can you swim? Können Sie swimmen?

Akkor is, ha DO:

Do you speak English? Sprechen Sie Englisch?

Ez E/3-ban DOES, vagyis a személyragot is átveszi.

Does she speak English? Spricht sie Englisch?


A folyamatos jelen idő németül nincs. Leginkább a pillanatnyilag történő cselekvésre, történésre használják. A segédige ilyenkor azonos a létigével, a főige pedig egy -ing alakot kap.


I am reading. = (Éppen) olvasok.

He is reading. = (Éppen) olvas.

What are you doing? = Mit csinálsz (éppen)?

What is he doing? = (Hát ő meg most) mit csinál?


Ehhez képest az egyszerű jelen:


I read. = Olvasok. (gyakran, szoktam olvasni)

He reads. = Olvas. (pld ez a hobbyja)

What do you do? = Mit szoktál csinálni? (Rendszeres foglalkozásként.)

What does he do? = Mit szokott csinálni? (Mi a foglalkozása /rendszeres tevékenysége / munkája / hobbyja?)


Egy csomó ige alap értelmezés szerint nem lehet folyamatos jelenben. Jellemzően érzelmek (kedvel, utál), érzékelés (lát, hall...). Olyanok, amiket nem válaszolnál annak a kérdésére, aki épp rád nyitja az ajtót: hát te meg mit csinálsz itt???

Így pld az. "I love you.". Az is ilyen.

2021. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Esetleg a számokat, azok mindig hasznosak.

Meg az iskolában, órán előforduló gyakoribb kifejezéseket.


A fenti kis nyelvtani bevezetéssel már megpróbálhatsz könnyített olvasmányokat önállóan kiszótárazni.

2021. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Számok: [link]
2021. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

"Esetleg a számokat, azok mindig hasznosak."

És puff, már egy életre elk*rta a számok kiejtését.

2021. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm szépen!!
2021. aug. 15. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!