Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki sok animét néz az...

Ha valaki sok animét néz az segíthet valamit a japán nyelvtanulásban vagy nem sok haszna igazából?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam az animés beszéd különbözik a hétköznapi japán társalgástól, bár azt nem tudom pontosan mennyire, hogy értve pontosan.

2021. aug. 18. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Tud segíteni, de nem ad középfokú tudást természetesen.
2021. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Katona Dius ***** válasza:
90%
Csak hanglejtésben más. Animében sokkal jobban artikulálnak, jobban játszanak a hangokkal. Élőben monotonabban, gyorsabban és kevésbé artikuláltan beszélnek.
2021. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ne az animékből akarj japánul tanulni, mert minimum furán fognak rád nézni.
2021. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem onnan akarok, de innen jött a nyelv megkedvelése, mivel sokat animézek. Eleinte idegesítőnek tűnt a japán nyelv , aztán kezdett egyre szebb lenni számomra.
2021. aug. 18. 15:34
 5/8 Vodafonelive ***** válasza:
83%
En 10+ eve nezek animeket. Semmit nem tanultam. Valahogyan az angol olvasassal tobb energiam elment, minthogy hallgassam is. Kb. 4 szot tudok japnul es csokolom. De ez en vagyok, nyilvan ha kisgyerek lennek es nem lenne felirat meg ezen nottem fel volna akkor jobban ment volna egy fokkal.
2021. aug. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha van egy alap- vagy középfokúd akkor segíthet ha figyelsz a beszédre, de mivel elsősorban a cselekményre és a feliratra figyelsz, ezért nem sokat segít. Meg ugye a hétköznapi beszédtől valamennyire valóban eltér.
2021. aug. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha japánul japán felirattal nézed és valamit teszel az emlékezés érdekében, pl. kártyákat csinálsz az ismeretlen szavakból, akkor előbb fogsz anyanyelvi szintre jutni, mint azok akit nyomják a tankönyvet. Hülyeség, hogy animével nem lehet. Aki animével tanul nem fog automatikusan úgy beszélni, mint egy animekarakter, mert ha hallgat mellé pl. híreket vagy rádiót, akkor automatikusan hallani fogja a különbséget és meg is tudja majd különböztetni, viszont akik betolják a könyvet nem fognak természetesen beszélni, gondolkozni fognak a mondatokon, hogy mi mi után jön, ide mi következik, oda milyen ragozás kell stb. A tévhittel ellenben a nyelvtanulás nem kifejezetten a tanulásból áll, hanem abból, hogy körülvedd magad az adott nyelvvel és próbálj meg figyelni rá, értelmezni azt. Kicsit át is kell állítanod az agyadat, hogy nem azért nézed, hogy szórakozz, hanem tényleg a nyelvre koncentrálj, de ha ez sikerül, akkor nagyon hamar látni fogod az eredményt.
2021. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Sok ragad az emberre, de nem annyi, hogy csak azért megérje animét nézni. De ettől függetlenül sokkal szórakoztatóbb konkrét mondatokat megtanulni, azokat szavakra bontani, elemezni, és újrakombinálni őket, mint beseggelni a szótárat.
2021. aug. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!