Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kap az ember a duolingó...

Mit kap az ember a duolingó ANGOL képzésétől ha teljesen végig viszi?

Figyelt kérdés
Biztos lerágott csont de a netten,elég sokmindent olvasni, szakemberektől azt hogy kb semmitse, azok egy részétől akik végig vitték meg azt hogy akár a weben tudnak olvasni, vagy csetelni pl facén stb... és csak a duót vitték végig. Mi az igazság? Mit kell remélni ha pl én végig csinálom a képzést? Mire leszek képes? (CSODÁT NEM VÁROK TŐLE, KÉREM EZT SENKI NE ÍRJA, TUDOM HOGY A B SZINTET SE ÉRI EL VELE AZ EMBER )
2021. aug. 18. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb alap beszélgetéseket tudsz vele tanulni, lesz egy kis szókincsed, ha ennyi kell, akkor ez is jó lehet.

Meg egy kis nyelvtant is tanulsz, egész hasznos, persze ahogy te is írtad, nyelvvizsga nem lesz belőle :)

2021. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, igaz az amire sokan megesküsznek, hogy beszélgetni ismerkedni képesek meg ilyenek?

Ezt én kétlem, de a duolingó fórumán is sokan írják, és a facebook duolingó csoportba is "esküsznek" sokan, hogy de igenis mást nem használtak, és weben olvasnak cikket, alap beszélgetést folytatna stb.


Nekem van 1 komoly angol oldalon online nyelvtanfolyam. (ilyen tthoni amit a saját tempódba nyomhatsz) egy ilyen mellé jó ha nyomkodom a duót? Elhatároztam, hogy végig viszem.

2021. aug. 18. 14:32
 3/6 A kérdező kommentje:
boccs otthoni.
2021. aug. 18. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinek mi az ismerkedés. Én pl ha egy native emberrel beszélek, akkor lehet, hogy kell hozzá több szókincs, mint amit az adni tud.

Ha csak alap nyelvtannal akarsz mondjuk egy buliban vagy nyaralásom meglenni, akkor ahhoz szerintem tök jó. Értelemszerűen akkor nem kell atomfizikáról vagy valami szakmai dologról beszélni.

Én édesapámat vettem rá erre, hogy nyaraláson ne csak nyögdicséljen, hanem merjen beszélni. Erre tökéletesen ment, egyedül tudott funkcionálni, nem kellett vacsit is nekem kérni. (Elvileg van nyelvvizsgája, de vagy 20-25 éves, amit kitudja mikor használt utoljára)

De eleve van valamilyen tanfolyamon, akkor kiegészítésnek tökéletes :)

2021. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan ember (vagy csak 1-2), akik csak az alkalmazást használták (főleg angolhoz). Akárhol olvas, lát vagy hall valamit az is segít neki (ezen a nyelven pedig lassan több mindem van kiírva, mint magyarul).


De ettől eltekintve, ha mégis van, akkor nem tűnik lehetetlennek, amiket írtál. Egyszerűbb szövegeket szerintem meg lehet vele érteni, a szókincset jól fejleszti a többi részhez képest, amit nem ismer azt meg kitalálja a szövegkörnyezetből. Máris egyel több szót ismer, így bővül a szókincse.

Beszélni is beszélhet, csak nem mindegy hogyan. Magyarázat nincs még az egyszerű jelenhez sem, ami annyira nem megy, azt 5-ször visszadobja, hatodszorra megjegyzi és leírja, de nem tanulja meg. Szerintem hasonló szerkezetűek lehetnek a mondatok:

Te érteni én mond.

Tehát inkább egymás után pakolt szavak, amikből kivehető mire gondolt a költő, de nyelvtanilag nem helyesek.


Ezért mind a kettő igaz: kb semmit se, amit normálisan tud használni, mert nem tud semmi nyevtant, de tud kommunikálni másokkal, ami nagy szó nekik,c sak nem tudják hogy valószínűleg nem helyesen (bár ez sokakat magyarul sem érdekel).



Minden angol szó, amivel valaha találkozol, csak jó lehet. Addig is a nyelvvel vagy elfoglalva, több perced telik el vele, annál jobban az életed részévé válik. Bár csak ezzel nem hiszem hogy sokra lehet menni, kiegészítőnek tökéletes. Én iskolai angolórák mellett is szoktam vele gyakorolni. Ártani nem árt, az alapokat viszont így nincs esélyem elfelejteni.

2021. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, akkor gondolom a normális profi megvett cuccom mellé használhatom, ha nem másra, alap karbantartásra. Sokan azzal védekeznek, hogy az angol se használja rendesen a nyelvét úgyís elnézi ha a magyar fél töri az angolt. , van benne valami, gondolom 1 angol is töri sokszor a magyart ha azt tanul, de azért szerintem tanuljuk meg amennyire lehet rendesen.
2021. aug. 18. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!