Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy magyar anyanyelvű ember...

Egy magyar anyanyelvű ember számára a finn vagy a japán nyelv a könnyebb és miért?

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 00:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Az, amelyikhez kevesebb motivacioja van.
2021. aug. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Marmint amelyikhez tobb.
2021. aug. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

A finnhez nem kell megtanulni 2000+ új írásjelet.

Viszont a ragozás bonyolultabb, mint a japánban.

2021. aug. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a japán könnyebb, mivel szórendileg is hasonlít a magyarhoz + nincs benne úgy ragozás, mint nálunk.
2021. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

#4 pedig a Japán eléggé ragozó nyelv. Khmmm a japán is agglutináló nyelv mint a magyar khmmm...



Amúgy annak tényleg nehéz akinek gond, hogy mennyi új írásjelet kell megtanulnia.



A finnről sajnos nincs tapasztalatom tanulásügyileg. De az biztos, hogy nyelvtanilag bonyolultabb a magyarnál és a japánnál is.

2021. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy tudom, hogy a finn és a magyar rokonnyelvek, mindkettő a finnugor nyelvcsaládba tartozik, ezért hasonlóak, bár a japán is agglutináló nyelv, olyan elemek, mint a kandzsik, a pitch accent szabályok, valamint a végtelen szókészlet, valamint az udvariassági rendszerek nagyon nehézzé teszik. Akik azt mondják, hogy könnyű, valószínűleg még nem jutottak el a középfoknál tovább. Bár az is kérdés, hogy mi a végcél, de szerintem a finn könnyebb, és jobban jársz vele. A japán is tanulható, de valószínűleg sokkal több órát kell rászánnod, míg eljutsz egy jó szintre, amivel nem éppen csak megértesz dolgokat, hanem mondjuk el tudsz olvasni egy könyvet (olyan olvasással, hogy pármondatonként legyen egy ismeretlen kifejezés kb.). Nem utolsó sorban a motiváció is nagyon fontos, ha nincs személyes kötődésed semelyik országhoz sem, vagy nem akarsz valamelyikben élni, dolgozni, ha nincs velük komolyabb célod nem fogsz sokra jutni egyikkel sem.
2021. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

#5:

A magyar egy nagyon durvan agglutinalo nyelv, ahogyan a finn is, es a ketto nyelv nyelvtana kb. egy kategoria. A japan egyaltalan nem ilyen, sokkal (SOKKAL) kevesebb ragozas van benne, es eleg keves kivetel van benne ilyen teren.

2021. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

#7

A kivételek mit számítanak abban hogy mennyi ragozás van egy nyelvben? Amúgy meg a japán is eléggé sokat ragoz, nem hiába agglutináló és nem pedig izoláló (mint az angol vagy a kínai).



#6

Mindenkinek más és más szempontok miatt nehéz egy nyelv. Nem lehet általános igazságot mondani ilyen téren, legfeljebb személyes tapasztalatokat.

2021. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
hát a finn nyelv szerintem legalább olyan nehéz mint a japán, ha nem nehezebb, már abból a szempontból hogy olyan idióta hosszú szavakat tudnak produkálni, és számunkra meg úgy az angol-szerű nyelvektől eltérően hogy brrrr.... pl nekem egy hónapba telt mire rájöttem mi a franc a "kamion sofőr" finnül, mert amit a fordítók kidobnak, a "kuorma-autonkuljettaja" nem egészen az, és végül valahogy rátaláltam... yhdistelmäajoneuvonkuljettaja . Olvastasd fel a google-vel :D
2021. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Több ismerősöm is tanut finnül, de el voltak hűlve mennyire logikátlan, ronda nyelv és mennyire nem érzékelnek szinte semmit az állítólagos rokonságból. Én is hányszor hallottam finn fanatikus töri tanáromtól általánosban, hogy a finn úgy hangzik, mintha visszafelé beszélnének magyarul. Nos, nekem volt alkalmam élőben meggyőzödni az ellenkezőjéről. Legalábbis én nem hallom hasonlónak. Maximum a monoton hanglejtésben.
2021. aug. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!