Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendbe tegyem őket?...

Hagyma9110 kérdése:

Milyen sorrendbe tegyem őket? Német nyelvbe

Figyelt kérdés
Sokszor összekeverem tegyük fel a : ist das-das ist hogy ezeket hogy lehet megtanulni mikor hova tegyem őket milyen sorrendbe.. meg az "eine" az nőnemű ahogy tanulgatom.. de 'ein mädschen' már megint nem értem hogy miért "ein" van a lánynál..??

2021. aug. 21. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A Mädchen semleges nemű, das névelőjű, ne kérdezd mér.


Szórendben meg az ige (pl. ist) mindig a második helyen van (kivéve kérdésnél)


Das ist gut.

Heute ist das gut.


Mint látod az ist mindig a második helyen van.


Aztán nem vagyok túl jó németből, úgyhogy ha valami van még remélem vki kiegészít

2021. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Először szerintem meg kell tanulnod a sein (lenni) ige ragozását:


ich bin - én vagyok

du bist - te vagy

er/sie/es ist - ő van

wir sind - mi vagyunk

ihr seid - ti vagytok

sie/Sie sind - ők vannak


Ez itt a kijelentő mód. Tehát ilyenkor van a das ist, mivel a 'das' az 'es' egyik másik alakja. pl: Das ist ein Buch. - Az egy könyv.


Az 'ist das' pedig a kérdő mód: pl. Ist das ein Buch? - Az egy könyv?



Az ein-nál pedig arra kell figyelni, hogy milyen a szó névelője.


der-ein

die-eine

das-ein

Vagyis nem számít hogy a mädchen azt jelenti, hogy lány, ha a névelője das.

Remélem tudtam segíteni!!

2021. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szavakat a névelőjükkel kell tanulni (der-das-die), anélkül nehezen fog menni. Van 1-2 minta amit lehet követni és támaszkodhatsz rá, de az messze nem lesz elég.


Ha megvan milyen névelőt használ az adott szó/kifejezés, akkor már könnyen át tudod alakítani pl. az ein alakokat is, vagy későbbi igeidőkben a die-t der-re, stb.. Viszont az egészben elveszel, ha ez nincs meg, mert ez a nyelv egyik alapja.


Jelen esetben ha úgy tanultad volna meg a szót, hogy das mädchen, akkor tudni fogod hogy "ein" párosul mellé, ha egy lányról beszélsz (kb. 20-25 éves korig). Ugyanez a többinél, a der-ből ein vagy einen lesz (majd veszed úgyis mikor mi és miért), a die-ből eine.


Tanács: egy leckénél ne menj tovább addig, amíg nem érted teljesen, vagy összezavarodsz és káosz lesz az egész. Fokozatosan haladj, nyelvet nem tudsz időre magolni. Valakinek könnyebb, valakinek nehezebb, de meg kell adni a türelmet hozzá. Ha nem megy az időrend adott leckénél vagy igeidőnél, akkor addig gyakorold míg megérted. Semmi értelme hogy lépsz a következőre, mikor nem tudod az elrendezésüket, majd később el lesz magyarázva az is miért cserélődik meg vagy egyebek.


Második tanács: nézz utána a szavaknak, kifejezéseknek, nézd meg hogy használják őket általában. Nézz példamondatokat, próbáld elhelyezni őket te is magadtól egy-kettőben. Sokkal inkább megmaradnak a fejedben a dolgok, ha így csinálod, mintha csak egy-egy szót magolnál és ugornál a következőre. Az elején még könnyű, meglehet így csinálni, de később már sokat fog jelenteni, főleg a nehezebb kifejezéseknél.

2021. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha olyan nyelvet kezdesz el tanulni, amiben van hím/nő/semlegesnem, az első, amit engedj el, az az, hogy ezeket a teremtmények biológiai neméhez párosítod. rengeteg az olyan szó, ami mondjuk semlegesnemben vonatkozik nőnemű emberre. mint a mädchen (amúgy azért das, mert a -chen kicsinyítőképző általában semlegesnemű szót csinál, de erre majd pár leckével később visszatértek)
2021. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat, hasznos volt mind.

Jelenleg egyedül tanulom a duolingoval nagyon hasznos kis app. Tanulgatom ahogy leírtátok ! Köszönöm

2021. aug. 22. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!