Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz eljutni arra a szintre,...

Nehéz eljutni arra a szintre, hogy valaki ilyen eseményen tolmácsoljon?

Figyelt kérdés

[link]


Mondjuk nem értem, hogy miért kettő tolmács van, mikor a nő is és a férfi is tud egyaránt magyarul és oroszul. Vagy jobban szeretnek saját embereket alkalmazni?



2021. aug. 24. 22:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

Próbáld ki, hogy egy podcastot mondjuk 20 másodpercenként megállítasz és mondd vissza lefordítva, amit hallottál. Próbálhatsz közben jegyzetelni is. Baromi nehéz, mert közben arra is figyelned kell, ami elhangzik...ja és képzeld el, hogy mindezt fontos emberek/kamerák előtt teszed. Én akkor se csinálnám, ha milliókat fizetnének érte, engem hamar kicsinálna a stressz, erre már a képzés elején rájöttem.


És ezeken felül tényleg szinte anyanyelvi szinten kell tudnod az idegen nyelvet, mert ha akár csak egy szót nem értesz, már lehet teljesen félrefordítasz. Vissza lehet kérdezni, de ha sokszor csinálod, az ront a hírneveden. Kemény szakma.

2021. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Olyanoknak való akkor, kik szeretik a kihívásokat is.
2021. aug. 25. 16:46
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
#12, az biztos, hogy nem csak azoknak valo, hogy hany szazezer forintot tudna keresni ebben a hivatasban.
2021. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Kilences vagyok. Nekünk az elején nem is engedték a jegyzetelést, azért, hogy javuljon a memóriánk. Azt is hozzá kell venni, hogy sokszor nem 20 másodpercet beszélnek, hanem többet (van, hogy fél órát) és a saját anyanyelvi sebességükkel. Tehát hallgass meg egy mondatot, jegyezd le (igaz, jelekkel, de akkor is fel kell fogni, sokszor nem 3-5 szavas mondatok vannak), de közben a beszélő már jóval előrébb jár. Ezzel nem eltántorítani akarlak, csak nagyon téves az a felfogás hogy jaj tudom a nyelvet akkor leszek tolmács. (Nem pont a te esetedben, csak általánosságban sokszor látom ezt.) Plusz, ha a beszélő szóviccet mond, vagy valamilyen műből idéz a tolmácsnak azt is le kell tudnia tolmácsolni.
2021. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!