Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van tanulási módszeretek...

Van tanulási módszeretek arra,ha angol nyelvűvel próbálok a nyelvet?

Figyelt kérdés

A lényeg,hogy van 1 személy,akivel elkezdtünk ismerkedni. Én írtam neki,hogy tanulom az angolt,ő meg a magyart tanulja,és gondoltam,ha már van ilyen mázlim,hogy tudok kivel így beszélni,akkor már ki kéne használnom a dolgot,hogy ez egyben tanulás is legyen.


Mit ajánlanátok egy kezdőnek? (Valamennyi tudásom van,mert csak angolul nézek mindent,meg fordítózom a cikkeket,amiket először fejben próbálok,majd megnézem fordítóval,figyelek a kiejtésre,kifejezésekre filmeknél stb,de szavak meg nyelvtan kéne)

Arra is gondoltam,hogy csak az idegen szavakat kéne,amit nem tudok, fordítanom,és azokból összerakni minél több mondatot,vagy minden mondatot füzetbe leírni magyarul-angolul,vagy csak magyarul,majd angolra lefordítanom teljesen magamtól. De mindenképp hatékony módszereket szeretnék.



2021. szept. 2. 09:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Kérdést elcsesztem:D *ha angol nyelvűvel próbálom a nyelvet megtanulni
2021. szept. 2. 09:41
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi beszélgetni szoktunk. Egyik nap magyarul, másik nap angolul. Ha én nem értek egy angol szót, akkor ő elmagyarázza angolul (én utána a biztonság kedvéért megnézem fordítóval, hogy biztos jól értettem-e), illetve fordítva. Kérd meg, hogy javítsa ki a hibáid, ha nem világos valami, akkor magyarázza el. Csinálhatsz feladatokat is, amiket ő leellenőriz.
2021. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ambrielcoaching ***** válasza:
Szerintem sokat segíthet, ha előre meghatároztok egy témàt, aminek a szókincséből kicsit fel tudsz készülni. Vagy egy cikkről beszéltek, ami adja a témàt. Törekedj rá, hogy hasznàld az új kifejezèseket, és ismételjetek is rendszeresen!
2021. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!