Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy hónap alatt fel tudok...

Egy hónap alatt fel tudok készülni az emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés
Október 21-én megyek írásbelizni(szóval másfél hónapom van igazából) és még csak most döntöttem el, hogy megyek emeltezni. A középszintűm 80% lett. Szerintetek ha intenzíven gyakorlok, akkor hasonló eredmény összejöhet? És esetleg néhány tippet is tudna valaki írni, mert már belekezdtem, de jól jönne néhány jó tanács, mert egy kicsit félek.

2021. szept. 4. 10:40
A kérdező szavazást indított:
Igen, ha jó a nyelvérzéked, és szorgalmasan tanulsz rá
Nem, mert ezt elég kevés időnek tartom
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem legjobb esetben 55-60 százalékot erhetsz el ha rengeteget tanulsz is, ami egyébként jó eredmény
2021. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De miért, ennyire nehéz? Oldottam már egy párat, és azok nem tűntek olyan horrornak, még az októberi sem. Hozzáteszem, hogy a közép úgy lett ennyi, hogy egyáltalán elő sem vettem a könyvet, tudom, hogy az sem lett valami fényes. Most kezdtem el, és úgy érzem jól haladok. Azért bele fogok adni mindent.
2021. szept. 4. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Én nem készültem a sulin kívül semmit, a középszintű 90%os lett (a szóbelivel javítottam valamennyit) , 12. Osztályban meg másik tanárt kaptunk, csak filmeztünk órán (angolul, angol felirattal), jegyet úgy kaptunk, hogy havonta egyszer ki kellett választani az egyik filmet amit megnéztünk és röviden le kellett írni a sztoriját angolul. Ennyi volt a készülés. Nem oldottam meg egy feladatsort sem, de végül az emelt is 80% felett volt. Szerencsére emelten már szóbelizni nem kellett, mert ez pont akkor volt amikor bezárták a sulikat. :D

Ne aggódj menni fog! Nem a tanuláson van a lényeg, az alapokat már úgyis tudod, hiszen a középszintűd is jól sikerült. Az emeltre azt ajánlom, hogy inkább a szókincsedet bővítsd, olvass angolul minél több cikket, minél több témában. Minél több ismeretlen szó van benne annál jobb. Próbáld meg megérteni a szöveget, és kikövetkeztetni a szavakat a szövegkörnyezet alapján, mielőtt megnézed a fordítóban, mit is jelent.

2021. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok, kedves utolsó! Ahogy olvastam a soraidat, visszaszállt belém egy kis önbizalom. :D Egyébként, én is örültem májusban, hogy nem kell szóbelizni, mert szóban nem vagyok tuti, de mindent meg fogok tenni azért, hogy öyszejöjjön, nem adom fel. Azért is megyek októberben, hogy hátha még lesz szóbeli, mert már látom, hogy azzal tudnék emelni a százalékon. Aztán, ha sikerül, koncentrálhatok a magyar emeltre májusban. :D Még egyszer köszi a válaszod, és a tanácsokat, mindent megfogadok
2021. szept. 5. 07:10
 5/8 anonim válasza:

Én is majdnem úgy vagyok vele, mint te. Én is három napja jelentkeztem előrehozott angol érettségire. Én azt tanácsolom, hogy a korábbi évek emelt szintű angol feladatait nézd át,pluszba meg járj be az angoltanárodhoz órára, hogy segítsen felkészülni (ha olyan tanárod van mint nekem.)

Sok sikert az emeltedhez!


Üdv,


Egy veled egy időben érettségiző

2021. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is most fogok emeltezni és még szinte semmit nem gyakoroltam, csak sorozatokat nézek angolul. Nekem a közép 98% lett és arra is alig készültem, szóval szerintem ne stresszelj rá, mert csak ront a helyzeten. Plusz nekem azt mondták, hogy be lehet számíttatni a középszintű százalékát is, emellett az 50 pluszpont ugyanúgy jár az emeltért.
2021. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sziaa! Hogy sikerült? Te hány %-ot értél el?
2021. nov. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmit nem tanultam igazából rá, előző nap átnéztem a szóbelin ennyi volt a tanulás. 63 %lett, azóta egyetemen vagyok
2023. jan. 9. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!