Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Osztályozó vizsgára hogyan...

Osztályozó vizsgára hogyan lehet készülni?

Figyelt kérdés
Most lettem 10-es ami azt jelenti hogy már tehetek előrehozott érettségit az idegen nyelvekből (nekem angol). De ennek feltétele a 10.,11. és a 12-es anyagból osztályozó vizsgát tenni. Akiknek már volt ilyenje, ti hogy készültetek rá és hogy zajlott ez az egész vizsga?

2021. szept. 9. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy jófej tanárod, aki bevállalja, hogy felkészít a 11.-12.-es anyagból, az sokat tud segíteni. Ha nincs, akkor érdemes egy idősebb diákot, valakit, aki jól beszél, hogy készítsen fel ő, ha nem akar, akkor azt érdemes kiszedni belőle, hogy mik azok a skillek, amik újak. (Angolban a függőbeszéd pl). Ezeket meg kell tanulni, be kell gyakorolni. Ezeken kívül igazából nincs semmi extra. Gyakorolj, csinálj próbaérettségiket (neten sok van), és értékeld ki őket utána.
2021. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Menj be a sulid könyvtárába, és próbálj meg kuvenni egyet-egyet az általatok használt 11. és 12.-es tankönyvből.
2021. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem volt ilyenem, csak lesz. Nekünk is idén mondták ezt az egészet.

Szerintem nem kell külön sokat készülni. A kilépő szint nálunk az emelt érettségi szintje, ezt tanuljuk 12-ig. Ha előrehozottat írunk, akkor elvileg tudjuk ami kell az osztályozóhoz (azt mondták egy érettségi feladatsor az osztályozó). Ez nem olyan, mint más tantárgyak, hogy megvan a tananyag az alapján haladsz, hanem mellette mindenhonnan tanulsz (filmek, videók, cikkek, játékok, könyvek), akár tudat alatt is, így szerintem nem nehéz az egész. Ha vannak hiányosságok se biztos, hogy azok ki fognak jönni.

A pontos megnevezésekre meg nem hiszem hogy szükség van. Például magyarul is el tudsz nondani egy mondatot helyesen, de amíg nem tanulod, addig fogalmad sincs arról hogy az helyhatározó. Angolban is vannak ilyenek, ha sokat hallod, látod akkor rögzül tudat alatt és csak akkor veszed észre, mikor elkezded használni.

2021. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

*Nálatok* érettségi feladatsor az osztályozó, szívem. Ez sok helyen nem így működik.


Kedves kérdező, beszélj az angoltanároddal, hogy ez mint s hogyan működik a te iskoládban, és az alapján tervezz.

2021. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

"*Nálatok* érettségi feladatsor az osztályozó, szívem. Ez sok helyen nem így működik."


Igen, azt írtam le hogy nálunk mit mondtak, nem írtam hogy nála is az lesz, de feltételezem, ha az érettségi a "végső" vizsga, akkor náluk is azt kell elérni, így hasonló szintűt fognak kapni osztályozón is.

2021. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!