Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japán nyelv tanulásához...

A japán nyelv tanulásához milyen ingyenes, hiteles, megbízható youtube csatornák vannak, a japán nyelvtan alapjait, szókincsét honnan érdemes elsajátítania egy önerőből hobbi szinten tanulónak, hogy ne menjen téves útra?

Figyelt kérdés
Tartok tőle, hogy valami hibás forrás alapján tanulok aztán téves lesz a nyelvtudásom. Ezt elkerülendő szeretnék biztos alapokból építkezve megtanulni japánul.

2021. szept. 9. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
szerintem jobban jársz ha youtube helyett veszel egy tankönyvet
2021. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Az elsőnek igaza van, a tankönyvek a legjobbak rendes tanuláshoz.

De hobbiból nem ajánlatos ázsiai nyelvet tanulni (Lásd: Orosz, Kínai, Japán, Koreai, Vietnámi, Thai stb). Ugyanis ezek tanulása inkább életstílus mintsem bemagolás. S a hobbiból tanulóknak nincs annyi motivációjuk, hogy végig vigyék a tanulást, az első buktatónál feladják.

2021. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
2-es, én is hobbiból tanulok japánt, és nem érzem hogy valami eltántoríthatna, azt sem értem teljesen hogy miért nem lehet európai nyelv is életstílus?
2022. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

#3

Azt nem mondtam, hogy azok nem, csak azt, hogy az európai nyelveket elég bemagolnod. Míg az ázsiai nyelveknél akár az egész életed is rá áldozod a nyelvre.


A hobbi japánozás azért nem ajánlott, mert a "hobbi" nem elég motiváció ahhoz, hogy tovább vidd ha olyan nehézségekbe ütközöl. Akkor meg eleve időpocsékolás belekezdeni ha kitudja mikor felfogod adni a nehézségek miatt...

2022. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16%

4-es, én amikor a barátaimnak mondom, hogy

"hobbi szintén, de nem hobbiból"

És ez a mondat megváltoztat MINDENT

2022. márc. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!