Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NYEK-en (Nyelvi előkészítő...

NYEK-en (Nyelvi előkészítő osztáy) kötelező a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Nekünk azt mondta az osztályfőnök, hogy kötelező az 5 év alatt lenyelvvizsgázni de erről semmilyen hivatalos információt nem találtam. És ezt csak az első napon közölte, semmilyen papírt nem írtunk alá ezzel kapcsolatban.

2021. szept. 19. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

SZMSZ,vagy valami iskolai dokumentumban keresd. Ha van, akkor azokban kell lennie a kimeneteli követelményeknek.

Ezt ritkán tudják hivatalosan követelni, de vannak kivételek.

2021. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szintről van szó?

Nálunk nem az, de a legtöbbünknek célja a C1, tanárok is ajánlják. Mi másért mentünk volna oda? Felvételinél plusz pont, emelt érettségit ha jól megírod megkapod a B2-es papírt. 12-ik év végéig nem nehéz az, főleg NYEK-en.

Nem kell ehhez semmit aláírni, ha nincs megbuktat és kész, hiszen nem teljesíted az elvárt dolgokat.

Egyébként lehet hogy csak a tanárod szeretné, azért kötelező, és nem is az, csak azt szeretné ha megcsinálnátok. Kérdezd meg az ofőt, az a biztos.

2021. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akartam idejönni csak ide vettek fel, már van egy b2 angolom, ezért gondoltam jó lesz németet is tanulni.Már 2 hete csak szenvedek és szerintem képtelen lennék ebből a nyelvből nyelvvizsgát tenni. Egyébként középfokot várnak el.
2021. szept. 19. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:

3. Lesz ami lesz, továbbra is tartom hogy kérdezd meg az ofőt.

Nekem tavaly volt ugyan ez, haladunk, vesszük az anyagot, de mint ha semmi nem maradna meg, akárhogy is próbálom. Valószínűleg azért van, mert az angolhoz képest (nekem is B2-m van) tényleg nem tudunk nagyjából semmit. Most is ugyan így érzem a mostani anyaggal, de ha valami egyszerűbb jön velem szembe, pl valamin németül vannak az összetevők, egyszerűbb szöveg, akkor simán megértem, akár úgy is hogy nem tanultuk kifejezetten azt, hanem az angolból merítve tippelek. A két nyelv rendszere ugyan hasonló, de előtte nem tudtam volna összekapcsolni most egyértelműnek tűnő dolgokat.

Ezek alapján szerintem minden évben könnyebb és könnyebb lesz, csak egy kis időt kell neki adni, hogy rájöjj, megtanuld, és ezt a tudást valahol hasznosítsd, mert csak így fogod tudni észrevenni és értékelni. Szerintem ne aggódj egyenlőre ezen, főleg két hét tapasztalata alapján, még messze van, addig bármi lehet.

Esetleg pár hónap múlva megpróbálhatsz egy Duolingo angol-német vagy magyar-német kurzust elkezdeni a szintfelmérő tesztel. Hatalmas sikerélmény és fejlődést mutat, ha pár témakört fel tudsz oldani, hisz a 0-ról kezdted, és annyi idő alatt eddig jutottál. Persze nem minden van benne amit vettetek, és nem csak amit vettetek, de akkor is pozitív visszajelzés lehet.

2021. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Én is NYEK-es osztályba jártam, senki nem kötelezett minket nyelvvizsgára. Aki akarta, letette, aki nem, az nem, nyilván a tudása mindenkinek meglett hozzá egy idő után.
2021. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!