Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 6 hónapos angol nyelvvizsga...

6 hónapos angol nyelvvizsga előkészítő mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptembertől egy 6 hónapos angol nyelvvizsga előkészítő indul és a kérdésem az, hogy 6 hónapon keresztül heti 30 óra kb. mennyire tud felkészíteni a nyelvvizsgára? Nekem speciel sosem volt bajom az angollal, mindig 4-5 voltam. Már nagyon régóta tervezem hogy lerakom az angol középfokú B2-es nyelvvizsgát és most adódott egy nagy, remek lehetőségem és nem szeretném elszalasztani a lehetőségeg, illetve nem is szeretném már tovább halogatni a dolgot. Egyáltalán amúgy van értelme? Hasznos? Érdemes belevágni?

2018. aug. 23. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanárfüggő. Jó tanárral kevesebb is elég lenne, rossz tanárral meg évek kellenek...
2018. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én mindkét nyelvvizsga felkészítőmre intenzív nyári 2 hetes tanfolyamra mentem, amikor tényleg csak azzal foglalkoztam, és sokat segített, kicsit a végére fárasztó volt a napi 2 fogalmazás + 2 reading házi. Persze ez emberfüggő, de nekem annyira nem jön be a hosszútávú heti 1-2 alkalom, mert a suli alatt amúgy sem lesz sok kedved hozzá, szóval szerintem nehéz komolyan venni :D De több osztálytársam volt ilyenen, nekik segített a B2-höz.


Mindenképpen több, mint a semmi, de tényleg függ a tanártól is. Ha mindig 4-5-ös voltál, akkor szerintem nem rossz ötlet elmenni rá, és akkor nem lesz baj :D Sok sikert!

2018. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyrészt, eddig dolgoztam, nem suliba jártam. Másrészt pedig ez 6 hónapon keresztül heti 30 óra, ami minden héten 30 óra angolozát jelent. Hétfőtől péntekig. Olyan lesz mintha rendesen suliba járnék és minden nap 7órám lenne
2018. aug. 25. 16:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem egy jó tanárral szinte biztosan menni fog :) Lehet, hogy még sokallom is B2-re, ha tanultál angolt korábban
2018. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 🙂
2018. aug. 25. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!