Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanultátok meg ragozni...

Hogyan tanultátok meg ragozni az igéket?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyaokhoz szól a kérdésem, akik már megtanultak egy nyelvet. Tehát van egy mód, abban a módban megvannak a személyek, és megvan, hogy, ha I, vagy J, vagy T, betűbe végződik, akkor hogyan kell ragozni. Tehát egy táblázat, ebben megvannak a szó végződések. Aki átesett már ilyenen, az legyen szíves írja le! Előre is köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 24. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen :)) Bocs, tudom, ez nem segít. Nálam egyetlen módszer működik: sok-sok gyakorlás, lehetőleg anyanyelvi beszélővel. Előbb-utóbb rááll az ember agya az adott nyelv logikájára.
2021. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen az adott nyelvtől függ.

Mások a szabályok az angolban mint a franciában, az oroszban mint a japánban stb.

A legtöbb nyelvnél nem a végződés dönti el a ragozás formáját, így valamivel több infó kellene, hogy válaszolni tudjunk.

2021. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
MILYEN nyelvet akarsz tanulni, aminél a szó végzödése számit a ragozásban?
2021. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Románról van szó. A módtól függ, hogy csak a végződés, vagy a szó elején is van.
2021. szept. 24. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Mondod, mondod, írod, írod, gyakorlod, használod. Ez a nagy titok. 4 nyelven beszélek (románul pont nem), de bátran állítom, hogy nincs semmi titok. Sok seggelés, gyakorlás, mielőbbi életszerű használat, az segít. De semmi szuperfogás, alfa-béta-gamma technika, vagy csoda applikáció nincs. Csinálni kell. Sokat, nagyon sokat!
2021. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bemagoltam mindegyikre egy példát. Anyum mosogatott, én törölgettem és közben addig mondtam és mondtam újra és újra, amíg nem tudtam fejből. Utána már csak azt kellett a többi igéről megjegyezni, hogy melyik csoportba tartoznak.
2021. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!