Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tanultatok...

Mennyi idő alatt tanultatok meg jól angolul?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában mindig jó jegyeket kaptam belőle, de nem voltam magabiztos, ezzel a tudással a "való életben" nehezen boldogultam volna. Mikor elkezdtem filmeket, sorozatokat nézni, és blogokat, fórumokat stb. olvasni, 1-2 év alatt rohamosan sokat fejlődtem. Szóval, így mondjuk 8+2 év.
2021. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MDaniel98 ***** válasza:
63%
Au általános iskolás éveket nem számolva, utólag visszagondolva, (azt tanulásnak inkább nem nevezném), kb. 4 év alatt jutottam el oda, hogy felsőfokú nyelvvizsgát tegyek le belőle.
2021. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Összesen papíron 6 évig tanultam angolt. Valójában csak 5. Ebből 2 általános iskolában volt. Mikor letettem a B2-t és az emelt érettségit, akkor hagytam és arra kezdtem koncentrálni, hogy a gimiben tanult második nyelvből érettségiig megcsináljam a B2-t.

Olyan nagyon jól nem tudok, de azért a B2 az stabilan megvan. Ezt pedig 2 év általános iskolás második nyelv órán és 3 év gimis első nyelv órán tanultam.

2021. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
10 év
2021. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3.-ban kezdődött, érettségire nem tudtam még jól. Később mentem el nyelvvizsgafelkészítőre, ott nagyon jó intenzív gyakorlatorientált vol a program, meg addigra már sok sorozatot és youtibert követtem angolul. Így már elmakogok, meglett az egyetemhez szükséges középfokúm.

13 év kellett ehhez. Azóta megint pocsék vagyok, ha beszélni kell, még makogás se nagyon megy. De Yt és film/sorouatot megértem.

2021. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt függ attól, hogy milyen intenzíven tanulsz.

Mennyire vagy motivált és mennyire tudod ezt megőrizni.

Mennyit tudsz belefektetni (könyv vásárlás, magán órák, utazás), nyilván akinek van pénze, hogy rendszeresen kiutazzon külföldre, ahol a tanult dolgokat alkalmazni tudja, az valószínűleg gyorsabban fog fejlődni.

Igazából az utóbbi annyira nem számít, mivel az angol egy világnyelv és a neten rengeteg anyag elérhető teljesen ingyen. Nézz youtubeon kurzusokat akár, kezdőtől egészen felsőfokig vannak. Szerintem ha rendszeresen foglalkozol vele mondjuk napi 1-2 órát, de akkor tényleg fókuszáltan, akkor olyan 1-2-3 év, ez annak is a függvénye, hogy milyen képességeid vannak. Nekem elég jó a memóriám, ha elolvasok egy 20 oldalt mondjuk valami könyvől és volt benne 10-15 szó amit nem ismertem és kigoogleztam, akkor azt kb megis jegyeztem utána. Olvass sokat az nagyon sokat segít, olvass hangosan az mégtöbbet segít, hallgass audiobookot és próbáld ismételni amit az olvasó mondd, az rengeteget segít.

De amúgy mi számít jónak? valakinek a jó egy A2-es tudás, mert nem kell neki több, van aki meg 10 évig tanulja és még akkor sincs megelégedve magával teljes mértékben.

2021. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
7-8. osztályban (ahol a tanár is nagyon jó volt) tanultam meg az alapokat, a középsuliban és aztán két év technikum alatt angolórán SEMMI újat nem tanultam (komoly) csak ismétlés ment és otthon néztem feliratosan sorozatokat és filmeket, majd kiköltöztem Angliába ahol 2-3 év alatt kezdőről hatalmasat fejlődtem ami a szókincstől kezdve szövegértésen, spontán beszéden át a kevésbé használt szavakig bármit illeti. Az egészet be lehetett volna sűríteni 4-5 évbe (általános suli + külföld) ehelyett 8 év lett iskolában majd még 2-3 év kint.
2021. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/channel/UCtKOdghCtFj47kMlaegeSkw


https://www.youtube.com/results?search_query=english+profess..



Alapokat és jó sok nyelvtant elsajátíthatsz tőle, azért jó mert egyszerűen próbál fogalmazni és nagyon érthetően beszél.

2021. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11 évesen
2021. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!