Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hobbi japánosok, milyen...

Hobbi japánosok, milyen technikával, módszerekkel memorizáljátok a japán írásrendszereket?

Figyelt kérdés

2021. szept. 26. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A japán írás masszív magolás.

Mind a hiragana, mind a katakana.


A kanji már kicsit másabb. Ott érdemes a kínai alapján elindulni, és a karaktereket etimológia és jelentéstan alapján tanulni, azaz:


-Utána keresni hogyan alakult ki, hogyan néz ki és mit jelent az eredeti kínai jel

>>> Ezen nincs mit magyarázni


-Feldolgozni a látott képet.

>>> Szinte minden jelhez megtalálható neten, hogy az évszázadok alatt hogyan változott a formája, így képileg is megjegyezhető


-A kínainak megfelelően, a radical-okat kell megjegyezni és asszociálni

>>> A radical az, ami szerepel egy szótag részeként, de önálló jelentése IS van. Nevezhetjük őket "alapszavaknak".

Példák kínaiul:

>>> 床 (ágy) áll a 木 (fa) és 广 (széles) alapból. A fa, széles formában, egy ágy.

>>> 休 (pihenés) áll a 人 (ember) és 木 (fa) részekből. Egy ember közvetlenül a fa mellett valószínűleg nyugodt, pihen a fa árnyékában.


És még rengeteg ilyen van.

Nem mindegyik 100%-ban logikus egy 21. századi európai embernek, de az írásjelek 80%-a könnyen megérthető és ezáltal megjegyezhető.

2021. szept. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kanjihoz:

Heisig: Megjegyezhető kandzsik könyvét használtam.



A kanához a módszeremet leírom privátban, mert hosszú.

2021. szept. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1# köszi a könyv ajánlást, elég érdekesnek tűnik a könyv szerintem beszerzem.


Kérdező, ennél talán egyszerűbb módszer, ha furiganázott kanjikat olvasol (pl japán szövegben ott a kanji és felette hiraganával ott van a szó) de itt ugye tudnod kell a hiraganát/katakanát és persze érteni, hogy miről van szó.


Én a hiraganát/katakanát beseggeltem, nincs mögötte semmi extra.(az elején az írás még ment, de mostanra nem hiszem, hogy menne)

2021. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a hiragana, és katana írásjegyekhez random telefonos appokat használtam, az elég sokszor leíratta velem, és így megjegyeztem ezeket, de videókból, és sablonokból is lehet tanulni (pl kinyomtatva) :D A kanji más tészta, még nem kezdtem neki :D
2021. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kekcsi ***** válasza:
100%
Mobilapp. Nem számít, melyik, lényeg, hogy bármikor elővehesd unalmas óráidban, és be lehessen állítani, hogy azokat a karaktereket kérdezze, amiket tanultál. És utánanézni a kialakulásának, belemagyarázni hülyeségeket, mindkettő segít.
2021. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!