Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tanuljak...

Milyen módszerrel tanuljak angol szavakat?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni angolul. A jelenlegi tudásom konvergál a nullához, jelenleg nincs időm nyelvtanárra, így a lehetőségem pillanatnyilag az otthon tanulásra szűkűl le. Először szavakat szeretnék tanulni, de igazából fogalmam nincs melyik módszer erre a leghasználatosabb. Régen, amikor németet tanultam a suliban a szótáras - magolós felállással tanultam a szavakat. (bal oldalra magyar / jobb oldalra német) Igazából én elég jól memorizáltam őket, viszont sok ember azt mondja, hogy ez egy nagyon rossz módszer és nem ajánlják. Bizonytalan vagyok, nem tudom hogyan kéne elkezdenem az angol nyelv tanulását és azt se tudom, hogy milyen szavakat tanuljak meg először. Van esetleg valami oldal, ahonnan témakörönként ki lehet gyűjteni a szavakat? A nyelvtant azt meg se próbálom egyedül tanulni, mert biztosan hülyeséget csinálnék. Majd ha lesz időm elmegyek tanárhoz, de addig is szeretnék szavakat tanulni...

2021. szept. 28. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Külön csak szavakat tanulni értelmetleg dolog.
2021. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok angol nyelvű zenét hallgattam, mindig elolvastam előbb magyarul a dalszöveget, aztán angolul is. Mivel tudtam mit jelent és mit mondanak, ha hallgattam a számot ismételtem magamban ugye a szavakat és így megmaradtak, pedig csak énekelgettem.

Persze ez nem úgy ment, hogy 1-2 nap után perfect voltam, hanem pár hétig/hónapig szinte minden nap 1-2 szám szövegét elolvastam aztán nagyon sokat hallgattam őket. Szerintem 2-3 hónap után éreztem a szókincsem fejlődését.

2021. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Duolingo, es nézz mindent angolul, sorozatok, filmek felirattal.
2021. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Témaköröket keress pl: Szabadidő, Testrészek, Evés/főzés stb és seggelés
2021. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2021. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs sok értelme és nagy sikerélmény, ami tovább ösztönöz ha csak szavakat tanulsz, de nekem mindegy, te döntésed.


Duolingo kezdésnek nem rossz, de beleviszi a nyelvtant is, ami rosszul rögzülhet, ha csak kitalálod hogy is van.


Szerintem legalkalmasabb a Quizlet. Gyakoroltatja amíg nem megy több féle képpen és akárhol használhatod, akár ha 5 perced van akkor is, csak egy eszköz kell hozzá.

Szótárak is vannak, amikben témák szerint vannak a szavak képes szótár és ehhez hasonló címük van. Ezek a legpontosabbak. Interneten is találhatsz oldalakat, de ott nem mind megbízható, a kész szettek meg legtöbbször nem.

Arra is figyelj, hogy milyen angolt szeretnél tanulni, mert más írásmód és kiejtés vonatkozik rájuk, a keverésükre pedig a legtöbb "profi" (tanár, vizsgáztató stb) allergiás.

Pl:

color - amerikai

colour - britt

2021. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Én angolul nézek filmeket (feliratosan is jó, úgy biztos tudni fogod a szavak magyar jelentését).


Szótárfüzetbe amikor kiírok szavakat, úgy is megtanulok egy csomót.


Quizlet, Duolingo


Vagy néha megkérek valakit, hogy kérdezzen ki



Nekem ezek váltak be.

2021. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Elég monoton a munkám, és közben ahogy gondolkodtam, próbáltam angolra fordítani, ha egy szó nem jutott eszembe, szünetben lefordítottam, persze ehez kell egy kis nyelvtani tudás.
2021. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Online szamtalan lehetőséged van, akár ingyen is. A Duolingo nem roossz, de a nyelvtan kellő mélységében nem magyarázza el. A fipmnézés/zenehallgatas dalszöveggel nem rossz, de ne feledd, ezek 99%-ban az amerikai angol kiejtést/helyesírást alkalmazzák.

Önmagaban szavakkal kezdeni max úgy érdemes, ha van kezdő nyelvleckéd, es az abban található szavakat tanulod meg.

2021. szept. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Játszottam különböző játékokkal, leginkább olyanokkal amiknek érdekes volt a története, illetve egyszerűbb a nyelvezete. Amiknél muszáj volt megerteni a kérdéseket a továbbjutáshoz. Nem szabad a google fordítóját használni, ilyenkor rendesen szótározni kell, mert a papír szótárak mindig tartalmazzák az összes szó jelentését, és ha rácsodálkozol valamire, hogy ezt is jelent, azt is... Könnyebben megragad.
2021. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!