Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tanuljak...

Milyen módszerrel tanuljak angol szavakat?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni angolul. A jelenlegi tudásom konvergál a nullához, jelenleg nincs időm nyelvtanárra, így a lehetőségem pillanatnyilag az otthon tanulásra szűkűl le. Először szavakat szeretnék tanulni, de igazából fogalmam nincs melyik módszer erre a leghasználatosabb. Régen, amikor németet tanultam a suliban a szótáras - magolós felállással tanultam a szavakat. (bal oldalra magyar / jobb oldalra német) Igazából én elég jól memorizáltam őket, viszont sok ember azt mondja, hogy ez egy nagyon rossz módszer és nem ajánlják. Bizonytalan vagyok, nem tudom hogyan kéne elkezdenem az angol nyelv tanulását és azt se tudom, hogy milyen szavakat tanuljak meg először. Van esetleg valami oldal, ahonnan témakörönként ki lehet gyűjteni a szavakat? A nyelvtant azt meg se próbálom egyedül tanulni, mert biztosan hülyeséget csinálnék. Majd ha lesz időm elmegyek tanárhoz, de addig is szeretnék szavakat tanulni...

2021. szept. 28. 14:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

azt javaslom, h. nyomd a nyelvtant is.

anélkül nincs nyelvtudás.

ha tudod a nyefit, szavakat is könnyebben tanulsz, mert kontextusba tudod helyezni őket példamondatokat alkotva.


sosem magában tanuljuk a szavakat,m mindig témakörök szerint és példamondattal.

és az a jó, ha érted, az adott mondat miért úgy épül fel, ehhez pedig kell a nyelvtan.

2021. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Van a neten pl a 3000 leggyakoribb angol szó pdf (nCore-n tuti fent van), azt leszeded, kinyomtatod és kiírod azokat a szavakat amik hasznosak, és tudod is mit jelent. Régi a lista de azért a 95%-a még mindig jó benne.


Innentől kezdve ha tanulgatod a szavakat, mondj velük mondatokat, tedd be ankiba őket és ha ismétled akkor is mondatokat alkoss velük, de ehhez kell alap nyelvtan.


Valójában megkérdezel 10 embert, 10 különböző tanulási technikát fog mondani, neked kell rájönnöd mi hat, de ha ankival tanulod a szavakat, beleviszed a nyelvtant is, hangosan mondod és sorozatot/filmet is nézel (ha már van szókincsed) angol szinkron+felirattal akkor nem lőttél mellé.

2021. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért pontoztátok le a 11-est, amikor marhára igaza van. Írorszagban élek, egyetemi képzésben tanulok. Sok magyar csak szavakat dobál egynás mellé, de a nyelvtant nem tudja. Ennek semmi ertelme. Szórltárral szavakat tanulni megint nem célravezető, mert a kontextusy a szövegkörnyezet módosítja a jelentést. Vannak ingyenesen elerhető nyelvtani magyarazatok már magyarul is, azok nagyon jók. Ami fontos, hogy ne eröltesd, ha sok egyszerre, pihenj kicsit. Oszd fel. Érdemes az egyszerű jelennel kezdeni, és ha mar az megy, akkor folytatni tovább. A gerund nem olyan nehéz, mint amilyennek tűnik. Kitartas, türelem és elszantság kell. De ne aggódj, menni fog az! Sok sikert! :)
2021. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

11-es vok, azért pontoztak le, mert igazam van, és utálják meg nem is értik a nyelvtant, így rajtam vezetik le a feszkót.


egy nyelvtanár

2021. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!