Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi történik ha nyelvvizsgán...

Mi történik ha nyelvvizsgán káromkodsz?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok

2021. okt. 1. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Megbizonyosodnak róla, hogy egy bunkó paraszt proli vagy.
2021. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pelenkásfiú ***** válasza:
28%

Azért a káromkodásnak is vannak szintjei.

Ha egy olyan szituációt kell eljátszani, amiben megszokott, akkor szerintem belefér. Nyilván nem minden mondatot az f-worddel kezdve. :D

2021. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Azért a Good morning helyett ne Sup' Bitches-el kezdj
2021. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Miert karomkodna valaki egy nyelvvizsgan.

Szerintem figyelmeztetnenek vagy kivagnak.

C2 nyelvvizsgarol beszelsz? Mert ha nem, akkor az emberke eloszor tanulja meg a nyelvet anyanyelvi szinten, utana karomkodjon.

2021. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Semmi nem történik. Legfeljebb annyi, hogy megkérnek rá, hogy szebben beszélj. Pont úgy, mint a valóságban. Káromkodás miatt nem fogsz megbukni. Vagyis, talán akkor de, ha minden mondatodban szerepel és nem tudsz káromkodás nélkül beszélni (de ez azért nem jellemző).
2021. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
A nyelvvizsga nem arra való, hogy előadd milyen laza vagy, hanem hogy bebizonyítsd, a szintnek megfelelő szókinccsel és nyelvi készségekkel rendelkezel, és a helyzetnek megfelelően(!) tudod használni a nyelvet. Nincs is ott olyan feladat, ahol elvárt (vagy bármilyen szinten helyénvaló) lenne a káromkodás.
2021. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Káromkodás mellett be tudod bizonyítani, hogy kellően jól beszéled a nyelvet? Ha igen, akkor nem számít a káromkodás. Egy-két WTF-ot én is előttem B2 szóbelin, mikor a szituációba beleillet. Senki le sem szarta, ők is tudták, hogy arra legtöbben a valóéletben úgy reagálnának.
2021. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ne essen félreértés, már rég sikeressn levizsgáztam, csak arra voltam kíváncsi, hogy mit mondanának ha akaratodon kívül véletlen káromkodnál
2021. okt. 1. 13:57
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

Talán így lehetne:

-Congratulation, you've passed.

-Fuck yeah!!!

2021. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Angoltanárként ugyanúgy kezelném, mint az órán is.

Ha a szövegkörnyezetbe, szituációba beleillik, nem személyeskedés (hogy direkt engem sérteget,) valamint ha a vizsga nyelvén(!) van, akkor mehet tovább, nincs semmi különös, folytasd amit elkezdtél mondani. Kicsúszott, ráadásul azon a nyelven, (vagyis vélhetőleg azon a nyelven is GONDOLKOZOL). Tulajdonképpen még meggyőzőbb is.


A diplomamunkámba TÉNYLEG beleírtam, hogy a valós nyelvtudást az ilyen spontán megnyilvánulásokon mérném le: aki az adott nyelven

- tud számolni, (fordítás nélkül, kapásból műveleteket elvégezni)

- megérti a vicceket (katarzis szerűen, tehát azonnal nevet is rajtuk,)

- szokott imádkozni,

- káromkodik


Na de két véglete is van a dolognak.

Mert nyilván, ha valaki sportot űz belőle, és direkt teszteli, hogy mikor van ebből elegem, AZT IS ÉSZREVESZEM, és akkor azért szólok, hogy most óvodást játszunk, vagy komolytalankodunk, vagy nem is akar rendesen vizsgázni csak poénkodni jött, vagy mégis hogy képzeli. Ha látszik, hogy csak szórakozik velem, akkor én is nagyon szívesen belátom, hogy nem is akar olyan nagyon átmenni....

2021. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!