Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok felkészülni a...

Hogyan tudok felkészülni a szóbeli nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


C1-es angolt szeretnék tenni sürgősen, de a szóbelitől erősen tartok. Az angoltudásom aránytalanul fejlődött írásbeli és szóbeli téren, tehát míg az írásbeli részét könnyedén megoldottam bármelyik próbavizsgának, addig a szóbelibe bele sem tudtam kezdeni. A kiejtésem bizonytalan, stresszelek, egy árva gondolatot nem tudok összeszedni, nemhogy kifejezni azt.

Hogyan tudnék kimondottan szóbelire készülni? Volt valakivel hasonló? Hogyan küzdötte le?


Köszönöm a válaszokat!



2021. okt. 2. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:

tanulással tudsz készülni

kiválasztod melyik nyelvvizsgára mész, rámész a honlapjukra, ahol ajánlanak a felkészüléshez könyveket, megveszed és megtanulod.

2021. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes egy beszélgetőtársat találnod, mert tapasztalatból mondom, hogy ugyan lehetséges nélküle, de iszonyú nehéz.
2021. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
47%
Nekem az angol tudásom eléggé rossz, én most fogik kiséretségizni, a kiejtésem nagyjából érthető, és elfogadható, az írásbelim sem a legjobb, és lesz most szóbeli is, tehát én azt csináltam mindig hogy mi megkaptuk a tételeket most, és arról irtubk egy kb 5perces szöveget, azt leírtam elösször magyarra, aztán angolul, az angolnál bemagoltam mint egy verset persze úgy hogy én sose tanultam angolt, másrészt megnéztem neten hogy van a kiejtése vagy a barátaimat kérdeztem meg, másrészt a stressz nemjó, nincs mitől tartanod, próbálj megnyugodni és könnyebben összeszeded a gondolataid, próbálj meg írni egy vázlatot és az alapján tanulni, megnézni mit hogy lell kiejteni és gyakorolni, mert gyakorlás teszi A mestert!
2021. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!