Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek mi a személyes véleménye...

PFAnett kérdése:

Kinek mi a személyes véleménye, tapasztalata az origo német középfokú nyelvvizsgáról? Mennyire nehéz? Illetve mit ajánlanátok, hogyan lehet viszonylag hamar, könnyen felkészülni rá? Tippek, szakirodalmak is érdekelnek. Főként a szóbelitől tartok.

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2018. aug. 28. 23:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán ilyen jellegű válaszra vártam, de azért köszönöm szépen. Ha már a politikai nézeteknél tartunk,nem vagyok kormánypárti, de itt most ezt inkább hagyjuk. További ennél értelmesebb hozzászólásokat várok az általam kérdezett témában! Köszönöm!
2018. aug. 29. 09:57
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne Origora menj. Valassz inkabb egy nivosabb, esetleg nemzetkozileg elismert vizsgat. A kesobbiekben (kitudja mit hoz az eleted) sokkal jobban jarsz vele.

Sok sikert!:)

2018. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot! :) Igazság szerint ez a nyelvvizsga most csak a diplomához kellene nekem, és eléggé idő szűkében vagyok már, ezért gondoltam az Origora, talán az viszonylag könnyebb mint a többi.
2018. aug. 30. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Telc, ÖSD - ezok akkredikáltak.


Amúgy nem nehéz, nekem elsőre meglett 95%-on :D, csak előtte sokat kell beszélni németekkel pl :)

2018. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Sajnos nem igazán van rá lehetőségem, hogy német nyelvűekkel tudjak beszélni, pedig tudom hogy ez lenne a legfontosabb. Éppen ezért is félek a szóbelitől, nem tudom hogyan tudnék így megfelelően felkészülni rá.
2018. szept. 1. 07:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy az igen, 95%, szép eredmény nagyon! ;)
2018. szept. 1. 07:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én az augusztusi német középfokú nyelvvizsgán voltam.

Ami nekem a legtöbbet segített az ez a könyv volt : [link]

minden írásbeli feladattípus benne van. Nagyon hasznos! Hallásértésre a FülSzöveg nevű könyvből gyakoroltam és sok német videót néztem YouTube-on. Pl. Easy German

Szóbelire pedig átnéztem a tételeket, összeszedtem a tételekhez kulcsszavakat és megnéztem, hogy abban a témában mikről lehetne beszélni? és nagyon sokat beszéltem magamban :D (sajnos mással nagyon nem tudtam a környezetemben)de például házimunka közben elkezdtem egy témáról általánosságban beszélni. Szituációkat és képeket találtam interneten, összeszedtem, átnéztem...kb. ennyi.

Írásbelin a szótár nekem jól jött. Próbáltam abban is rutint szerezni, hogy egy szót könnyen megtaláljak, szóval sokat forgattam...(azzal is időt nyertem, hogy előre felcímkéztem a betűket, így könnyebben megtaláltam őket)

Szerintem az Origó egy nagyon jó nyelvvizsga. Jók a feladatok, nincsen a feladatokra időkorlát, szóval nem veszik ki a kezedből 15-30 percenként az adott feladatot, békén hagynak 3 órán keresztül.Rendesek, kedvesek a vizsgáztatók (persze, biztos ez máshol is így van)és nekem az is nagyon tetszett, hogy a hallásértésnél mindenki kap egy fejhallgatót. Nincs az, hogy van egy magnó és zeng az egész terem tőle, alig hallod ki a szavakat.

Szerintem nem nehéz nyelvvizsga. A többi nyelvvizsga nekem a feladatok miatt nem jött be.

Remélem tudtam segíteni :)

2018. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) aranyos vagy, hogy ennyire részletesen leírtál mindent! És megnyugtató, hogy nem olyan nehéz ez a vizsga.
2018. szept. 3. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!