Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudom eldönteni,...

Miért nem tudom eldönteni, hogy milyen igeidőt használják egyes mondatokban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon régóta szenvedek angolban az igeidőkkel, és csak most kezdtem el érteni. Az egyszerű igeidőket mind tudom. A többinek is megvan a szabálya, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket használjam. Valami tipp ebben?

2021. okt. 8. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

De figyelj, ez 12 igefajzat. Mit itt a nehézség? Ez egy végtelenül kis témakör.

Bár van kettő, amit magyar ember nem nagyon tud megemészteni.

2021. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd át a Hewings: "Advanced Grammar in Use" (Cambridge University Press) első 14 leckéjét. Ennél világosabban nemigen találod meg máshol ezeknek a nehezebb igeidőknek a magyarázatát és használatát.
2021. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Nehezen tudom megjegyezni. Valamint nem mondanám annyira kis témakörnek. Annyira valóban nem nehezek, mert például hasonlítani is lehet 2 egymással, amik hasonlóan működnek.

Meliyk az a 2?


#2

Neked köszönöm a választ!

2021. okt. 9. 09:35
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

"De figyelj, ez 12 igefajzat. Mit itt a nehézség? "


Az a 12 inkább 4, mindhárom igeidőben. És azt a négyet is lehet felezni folyamatosra és egyszerűre. Az alaphasználatot 10 perc alatt meg lehet érteni.

2021. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

#3 nem tudom, mennyi idős vagy, de az igeidők az egy olyan témakör, amelyiknek nagyjából a harmincszorosát tanulja meg egy átlagos egyetem átlagos hallgatója egy félév alatt.

A pres perf meg a pres perf cont.

2021. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kutass fel például ilyen youtube videókat:


Befejezett jelen vs egyszerű múlt:

https://www.youtube.com/watch?v=3G4cESxQ88M&t=28s


Szenvedő szerkezet:

https://www.youtube.com/watch?v=QCLukXp6Otk&t=8s

2021. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!