Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a koreai és...

Mi a véleményetek a koreai és a japán nyelvről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon szeretem a keleti nyelveket. Egyelőre ez a 2 ami megfogott, megtetszett. Japánul valamennyire tudok, hiragana, katakana megvan, kanji nem sok Max 1-2. A hallás utánin egész jó, pár mondatot el tudok mondani. Írni sajnos nem annyira, úgysem, hogy nagyjából megjegyeztem a jeleket. Egyrészt eléggé hozzászoktam a több évnyi anime miatt.

A koreai, a most nagyon népszerű Squid game című sorozat miatt tetszett meg. Egyelőre semmit sem foglalkoztam vele, de szeretnék.

Mi nektek erről a véleményetek? Angolul már olyan középfokon tudok.



2021. okt. 16. 21:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%

Az angol itt lényegtelen. Nem lesz tőle könnyebb a tanulás, legfeljebb több tananyagot találsz angolul.

Úgy mint nyelv a japán kiejtés sokkal közelebb áll a magyar hangokhoz, míg a koreaiban sok számunkra nem létező hang van amit így megkülönböztetni se nagyon tudunk.

Nyelvtanilag eléggé hasonló a mondatfelépítésük, mivel hosszú évekig Japán megszállás alatt volt Korea és a hivatalos nyelv a japán volt. Ezért komolyan befolyásolta a koreai nyelvtant a japán. Írásban a japán szerintem jobb/könnyebb a koreaitól főleg olvasásnál meg azért a japán karakterek valamivel kellemesebbek a szemnek is..

2021. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%

A koreai számomra a világ egyik legrondább nyelve.

A mondatvégeken hosszan elnyújtva ejtett magánhangzók miatt olyan a hangzása mintha valami szellemi fogyatékosok beszélnének.

2021. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ez szabályosság a nyelvben vagy csak valahol így hallod a nyelvet? Mert azért van különbség tájszólás és hivatalos nyelv között, meg egy filmben/sorozatban sem ugyan úgy beszélnek az emberek mint az életben. Még magyarul is ez a helyzet a beszélt nyelvben, tájegységenként eltérhet és a tv/mozi sem teljesen úgy tünteti fel a nyelvet ahogy a valóságban használják.

2021. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%

Semmi... Aki bele van buzulva az animébe az tanul koreai és japán nyelvet 90%-ban.

Bár mondjuk ezeket tanulni még mindig több értelme van mint az olaszt vagy a spanyolt.

Én inkább tanulnék kínaiul vagy oroszul... közelebb vannak és nagyhatalom mind a kettő.

2021. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
15%

#4

Akkor hajrá. :)

Egyébként tényleg nem sok európai nyelv van amit érdemes megtanulni. Talán a francia és latin amit jó ha tud az ember. A keleti nyelvek mint az orosz, kínai, koreai, japán, vietnámi stb sokkal jobban át vannak itatva kultúrájukkal. (Arról meg ne is beszéljünk, hogy évek kérdése és talán az orosz vagy kínai lesz a világnyelv ha így haladunk.)

2021. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#1

Nem azért írtam az angolt, mert segítene, csak hátha valaki az angollal jönne, hogy előbb azt tanuljam meg.

Ezt ne vedd belekötésnek, elfogadom a véleményed, de tudd, hogy a japán írás nehezebb mint a koreai. Míg a koreaiban ha jól tudom pusztán 40 jel van(?) a japán több ezres. Valamint a koreai jelek könnyebbnek tűnnek mint a japán Kanjik. Én már csak tudom, hiszen több éve tanulom. Vagyis félbehagytam.

De ettől függetlenül, köszönöm a válaszod!


#4

Ne zavarjon, hogy attól függetlenül, hogy nem tudok profin japánul, japán szakra jelentkeztem és ezzel szeretnék foglalkozni majd később az életemben. De igen, nyílván bele vagyok "buzulva" az animébe. De hogy ezt miből vetted le. Azért mert valaki nézi, nem biztos, hogy bele van "buzulva". Meg nem tudom feltűnt - e, hogy a koreira a Squid Game miatt figyeltem fel, de ezt leírtam...

Gratulálok az "intelligens", "kulturált" megszólalásodnak, ezzel csak magadat minősíted.


#4

Hát nem tudom, remélhetőleg lesz majd pár japán cég vagy valami. Például fordítani szeretek. Igaz, az írás magamtól nem megy, de elolvasni el tudom.


Bocsánat kihagytam, mert nem tartottam lényegesnek, hogy japán szakos egyetemre járok, most vagyok első éves. A koreai csak megtetszett, egyrészt a kiejtés is meg érdekel, szeretek nyelveket tanulni, még ha nem is veszem hasznát.

2021. okt. 16. 22:45
 7/24 anonim ***** válasza:
7%

#6

A kanjik a japánban olyan mintha angol szavak tanulnál leírni. Tehát inkább szókincs mintsem egyfajta "abc". :)

Ezt nem rosszból írom, csak egyszerűen zavaró tud lenni, hogy a szókincset felépítő kanjikra valamiért úgy gondolnak az emberek mintha egy több ezres abc lenne. Ez olyan, mintha az angol szavakat abc ként kezelnéd.

Az hogy neked az egyik nyelv jobban tetszik mint a másik az már az egyéni ízlés és a személyiség kérdése. :)

2021. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Én szeretem mindkettőt, koreaiul tanulok, szimplán mert úgy érzem, hogy azzal hamarabb el tudok jutni egy használható szintre, mint a japánnal. Habár a koreai kiejtése valóban nagyon nehéz, ellenben van abc-je, ott nem jeleket használnak, a Hangul konkrétan betűket tartalmaz, amivel bármilyen szót le tudnak írni. Ezeknek a betűknek nincsenek külön jelentésük, hangokat jelölnek, akár csak a latin abc. Ezzel szemben a japán írás brutálisan nehéz, ugye eleve 3 féle írásrendszert használnak, amelyben a kanjik igenis 1-1 adott dolgot jelentenek, nem pedig hangokat.

A nyelvtanuk nagyon hasonló, mondhatni ha az egyiknek a nyelvtanát tudod, a másikét is tudni fogod. Még ami közös bennük, az a szókincs: a szavak kb 30%-a megegyezik (nagyjából). Pl 家族 (kazoku) és 가족 (kajog), キリン (kirin) és 기린 (girin), かばん (kaban) és 가방 (gabang), 約束 (yakusoku) és 약속 (yagsog), stb.

2021. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#7

Tessék? Már ne haragudj, de ezt nem értem. Egy kanji, tulajdonképpen egy szó. Nem mondtam, hogy szókincs. Több ezer "jel". Ezt írtam. De szerintem én tudom, mégis én járok japán szakos egyetemre, okés?

2021. okt. 16. 23:02
 10/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem rosszból írtad, de én 1 szóval sem mondtam, hogy ABC.
2021. okt. 16. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!