Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a koreai és...

Mi a véleményetek a koreai és a japán nyelvről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon szeretem a keleti nyelveket. Egyelőre ez a 2 ami megfogott, megtetszett. Japánul valamennyire tudok, hiragana, katakana megvan, kanji nem sok Max 1-2. A hallás utánin egész jó, pár mondatot el tudok mondani. Írni sajnos nem annyira, úgysem, hogy nagyjából megjegyeztem a jeleket. Egyrészt eléggé hozzászoktam a több évnyi anime miatt.

A koreai, a most nagyon népszerű Squid game című sorozat miatt tetszett meg. Egyelőre semmit sem foglalkoztam vele, de szeretnék.

Mi nektek erről a véleményetek? Angolul már olyan középfokon tudok.



2021. okt. 16. 21:32
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#8

Igen, értem. Pontosan. A Hiragana, Katakana nem nem nehéz, viszont a kanjikat rengeteg idő megtanulni. Nekem a japán nyelvtan jól megy, szóval akkor talán nem lesz annyira bonyolult a koreai nyelvtana. Te milyen szinten vagy?

2021. okt. 16. 23:05
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én még eléggé kezdő szinten vagyok, de "csak azért" mert mostanság nem volt időm rendszeresen foglalkozni a nyelvtanulással (munka, mellette msc és apukám is elhunyt nem rég, ami eléggé megviselt, így egy kicsit pihentettem a nyelvtanulást). Mivel jó a nyelvérzékem, ezért rám ragadnak a nyelvek, pl a Squid game-t is úgy néztem meg, hogy valóban hallottam, hogy bizonyos helyeken mást fordítottak le a felirathoz, mint amit valójában mond az adott szereplő, holott csak kb fél évvel ezelőtt kezdtem el tanulni a nyelvet, és az utóbbi 2-3 hónapban valóban szinte semmit sem foglalkoztam vele.
2021. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
#8 voltam (aki a 12. választ írta).
2021. okt. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#9, #10

Háááát... egy japán szakos egyetemre járó nem lesz több egy átlag japánul tanulótól. ;) [ezt sem rosszból írom, csak a megfogalmazás úgy hangzik mintha ettől többre tartanád magad]


"Egy kanji, tulajdonképpen egy szó. Nem mondtam, hogy szókincs."

Ömm, ez eléggé ellentmondásos. Mivel egy nyelv szavait szókincsnek nevezzük.

S az, hogy jelekként és nem fogalmak vagy szavakként referálsz rájuk az azt mutatja, hogy nem szóként tekintesz rájuk hanem úgy mintha csak egy 2500 tagos abc lenne (ez a szám az amit nagyjából megkövetel a nyelv mint alap tudást).


Tudom kicsit támadóan hathat a megfogalmazásom, de próbáltam lényegre törően leírni.


#8

A 30% túlzás, a kani összetételekből származó kínai szavak olyan 40-45%ot tesznek ki a nyelvben. A koreai-japán szókincs azonosság inkább arra vezethető vissza, hogy volt amit Koreán keresztülk vettek át a kínaiból, meg több évig a Kapán megszállás miatt japánul beszéltek és írtak Koreában. S így megeshetett, hogy átragadt rájuk a szavakból és a nyelvtaniból. ;)

2021. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
24%
Azt szabad megkérdeznem, hogy milyen módszerrel tanulod/tanultad a kanjikat? Mert lehet a módszer miatt nehéz és nem általánosságban. Például ha kézzel papíron írod akkor jobban megjegyezhető mintha csak nézed a képernyőn a digitális formát. Legalább is nekem ez a kézírásos módszer beválik és könnyen megy a kanji tanulás vele. Lehet neked is csak meg kell találni a számodra jó/könnyítő tanulási módszert.
2021. okt. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#14

Este van, összekeverdetem. Azt szerettem volna írni, hogy tulajdonképpen egy szó, nem mondtam, hogy ABC. Igen nyilván, tudom nem kérem a kioktatást, fáradt vagyok ilyenkor ehhez. "jel" "szókincs". Nem teljesen mindegy? Maga a kanji egy jel most semmi nélkül. Mármint most mit tudnék rá mondani? Attól még, hogy egy szót jelent, szókincs, hívhatom azt amit leírok egy jelnek. Egy szóval nem jelenti azt, hogy én ABC gondolok rá. Ez meg sem fordult a fejemben.

Valamint nem, nem tartom magam többnek azért, mert japán szakra járok. Csak az nem tetszett, hogy ki lettem kb oktatva úgy, hogy nem mondtam, hogy ABC.

De látom egyesek mindenbe belekötnek. És ha úgy is mondtam volna? ( amit ugye nem tettem) mi lenne? Hm?

2021. okt. 16. 23:41
 17/24 A kérdező kommentje:

#12

Sajnálom apukádat, neked pedig erőt kívánok.

Egyébként igen, sajnos eléggé sokszor mások a fordítások, mint amit valóban mondanak. :(

2021. okt. 16. 23:43
 18/24 anonim ***** válasza:
9%

#16

Pedig az, hogy jelnek hívod pont olyan mintha abc-nek hívod. Mert hát a latin abc betű is jelek lényegében. Csak a latin abc esetében kevesebb esetben jelölnek a betűk önmagukban szavakat vagy nyelvtani elemeket egy kanjihoz vagy hanzihoz képest. Azért abban megegyezhetünk, hogy a jel/betű és szó/fogalom között van különbség. :)

Ez pedig nem kioktatás, csak ismeretterjesztés.


S mint mondtam, a megfogalmazásodból jött át a dolog úgy mintha többre tartanád az egyetemi szakosságot. Ez inkább a magyar nyelv számlájára írható. ;)

2021. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

#18

Elmondom újra, és utána én lezártam. Annak hívom aminek szeretném, ettől függetlenül egy szóval nem mondtam, hogy ABC, eszembe se jutott. Mit olyan nehéz ezen megérteni?

Nekem ez már kicsit "túltárgyaltnak" tűnik. Miért kell ebből ennyit kihozni? Nem mindegy hogy mondom?


Nem úgy értettem, pusztán nem tudom mennyi ideje tanul az előző válaszoló japánt vagy egyeltalán tanul - e, ezért írtam.



Úgy érzem ki lettek forgatva a szavaim néhány helyen. :D

2021. okt. 17. 00:01
 20/24 anonim ***** válasza:
42%

#19

Felőlem annak hívod magadban aminek akarod, de nem árt rendes nevén hívni a dolgokat ha nem csak a gondolataidban hivatkozol rá. :)

Mert senki sem gondolat olvasó, így csak az elhangzottakból tudjuk megítélni amit mondani akarsz.


És igen én (#1, #3, #5, #7, #14, #15, #18) elég ideje tanulok japánul ahhoz, hogy az állításaim ne legyenek spekulációk. :)

[Meg érdeklődésből nyelvészeti témakörben is sokat olvasok, így az e módon szerzett tudás is könnyíti a nyelvek logikájának megértését. S valamennyi hátteret is biztosít annak, hogy ne legyen hülyeség amit mondok.]

2021. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!