Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Deftones (egy együttes neve)....

Deftones (egy együttes neve). Mit jelent magyarul?

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Deaf tones

Süket/hamis hangok/dallamok

2021. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem deaf, hanem def.
2021. okt. 17. 08:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy ilyen leírást találtam:

The meaning of “Deftones” (by Stef Carpenter):


“I listened to a lot of rap at the time, but, I always imagined being in a band but I could never pick out a name. I was like, “how do bands just pick their names?” You know, some bands, you got these metal bands that try to make their name all ugly and whatever. I wanted to pick a cool name, something that would just stand out but you know, not be all cheese-ball at the same time. Well, I was really into old classic music, like from the 50’s and shit like that. I was like, “Tones,” you know there’s a lot of bands from that era that has “The Tones” in it. And “Def,” just cuz I listen to a lot of LL COOL J, Public Enemy, you know, like Def Jam and all that. Then I thought, “Deftones,” that would be kinda cool. Def would be mean “cool” and Tones would be like. the sound of the old days but being vague. cuz we didn’t do just one kind of music. It was pretty heavy, but it has never been focused on one particular style of music.”

2021. okt. 17. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
“Akkoriban rengeteg rapet hallgattam, de mindig is úgy képzeltem, hogy egy zenekarban leszek, de sosem tudtam nevet választani. Azt kérdeztem, "hogy választanak nevet a zenekarok?". Tudod, néhány zenekar, vannak ezek a metál bandák, akik megpróbálják rondára csinálni a nevüket, meg minden. Én egy menő nevet akartam választani, valami olyat, ami feltűnő, de tudod, ugyanakkor nem olyan nyálas. Nos, én nagyon szerettem a régi klasszikus zenét, az 50-es évekből, meg ilyen szarságok. Úgy gondoltam, hogy "Tones", tudod, rengeteg zenekar van abból a korszakból, amiben benne van a "The Tones". És "Def", csak mert sokat hallgattam LL COOL J-t, Public Enemy-t, tudod, mint a Def Jam meg minden. Aztán arra gondoltam, hogy "Deftones", az elég király lenne. A Def olyan lenne, mint a "cool", a Tones pedig olyan lenne, mint a régi idők hangzása, de határozatlan, mert mi nem csak egyfajta zenét csináltunk. Eléggé heavy volt, de sosem koncentráltunk egy bizonyos zenei stílusra."
2021. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezt te fordítottad?


Akkor a def és a cool rokonértelmű szavak?

2021. okt. 17. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!