Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legegyszerűbben,...

Melyik a legegyszerűbben, legkisebb erőbefektetéssel megoldható, középszintű német írásbeli nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Bocsi, de teljesen el vagyok kavarodva a fajták között, és a fajtánkénti feladatok között. Légyszi, aki azzal akar jönni, hogy márpedig fektessek több erőt bele, az inkább ne írjon, mert nem kioktatásra van szükségem, hanem kb azonnal egy középfokú írásbelire. A lehető legkönnyebb verzióra, kevés nyelvtannal, sok bemagolható feladattal, és az sem árt, ha nem 4-5 órán keresztül tart, mint a rigó utcai. Azt az életben nem fogom letenni (szóban már megvan).

2021. okt. 22. 01:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
28%

Ilyen lustasággal inkább vegyél feketén egyet.....

Minden nyelvvizsga az országban megköveteli a nyelvtan ismeretét, mivel az a nyelv működésének alapja. Azt pedig nem lehet gyorsan 1-3 óra alatt megtanulni egy nyelv esetében sem.


És középfokon főleg kell a nyelvtan egy akármilyen vizsgához. Mert ez nem az általános iskolai angol oktatás első két évének dolgozat gyűjteménye, hogy csak szavakat kérdezzenek. Egy nyelvvizsga, még a kérdésben lévő középfok is komoly tudást követel meg és nem csak szó ismeretet.


Ha legálisan akarod elérni a vizsga bizonyítványt akkor muszáj leszel hosszú hónapokig vagy évekig tanulni az adott nyelvet.


És ez nem kioktatás, csak a rideg valóság. Ha nem tetszik nem tehet róla senki, legfeljebb te magad, hogy mindent azonnal a legrövidebb legkönnyebb úton érnél el az életedben. Legalább is gondolom, hogy nem csak a vizsgát intézed így az életedben.

2021. okt. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
72%

1


pedig rohadt kioktató és lekezelő a stílusod!

2021. okt. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
36%

#2

Attól még ez a rideg igazság. Nem tudod elcsalni a vizsgát a nyelvtan elhagyásával, legfeljebb illegálisan megvásárolva.

2021. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
52%

3


a stílusoddal van baj, vegyél vissza

2021. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
19%

#4

Mégis milyen stílus? Talán simogassam meg a buksiját és mondjam "hajra ne tanulj nyelvtant és rohanj a vizsgaközpontba, biztos meg lesz a vizsgád." ???

Szerintem a kérdező már nem egy 6-10 éves kisgyerek, hogy babusgatni kelljen, el kéne tudni már viselni a rideg valóságot kertelés nélkül. :)

2021. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

Le lehet rólam szállni, mondtam, aki kioktatni és leszabni akar, inkább ne is írjon. Ilyen véleményt találok máshol is, de a kérdést egyáltalán nem válaszoltad meg (mert nem tudod, vagy nem akarod, de akkor meg minek jöttél), csak pökhendien elsorolod, amit már ezerszer hallottam a tanároktól is. Pedig nincs igazad, vannak könnyebb és nehezebb nyelvizsgatípusok, és nem mindenhol mennek rá úgy a nyelvtanra, mint mondjuk a rigó utcainál.

Ezen túl a végére sikerült feltételezésekbe is bocsátkoznod: "gondolom, hogy nem csak a vizsgát intézed így az életedben." Gondolod? Jaaaa, akkor biztos úgy is van.

Ezzel szemben a valóság: azért akarok legálisan nyelvvizsgához jutni, mert kell. Mert muszáj, nem jószántamból, hanem mert kényszeríti a rendszer. Amúgy nincs szükségem a német nyelvre, sose fogom használni, nem is akarom, teljesen felesleges számomra, szóval igenis van oka annak, hogy nem akarok nagy erőket belefeccolni, mert minek...

És te meg azt tanácsolod, hogy vegyek egyet inkább. Majd utána millió arroganciával elmondod, hogy miért is kellene érte "tisztességesen" megdolgozni. Valami zavar van a fejedben.

Különben meg: ugyan hol vehetnék? Mindenki azzal jön, hogy jajj, vegyél egyet. aha. És hol? hogy jutnak ilyen infó birtokába emberek? Már komolyan elgondolkodtam rajta, és igen, vennék egyet inkább, ha lenne ilyen forrásom. De nincs, nem tudom, hol "árulják". Te tudod, nagyokos?

2021. okt. 23. 02:29
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

"amit már ezerszer hallottam a tanároktól is. Pedig nincs igazad, vannak könnyebb és nehezebb nyelvizsgatípusok, és nem mindenhol mennek rá úgy a nyelvtanra, mint mondjuk a rigó utcainál."

Attól még nem hinném, hogy nagy különbség van a könnyebb és nehezebb között. :)

Meg nyelvtan nélkül használni se tudod a nyelvet, főleg nem a németet ami a legkötöttebb szórendű európai nyelv.

És a tanáraid nem tévednek attól mert neked nem tetszik amit mondanak. :)


"Ezen túl a végére sikerült feltételezésekbe is bocsátkoznod: "gondolom, hogy nem csak a vizsgát intézed így az életedben." Gondolod? Jaaaa, akkor biztos úgy is van."

Csak hát, aki már egy nyelvvizsga nyelvtani részét megakarja úszni az valószínűsíthetően az élet többi területén is ilyen hozzáállású. Függetlenül a felháborodott fogalmazási stílusodtól.


"Ezzel szemben a valóság: azért akarok legálisan nyelvvizsgához jutni, mert kell. Mert muszáj, nem jószántamból, hanem mert kényszeríti a rendszer. Amúgy nincs szükségem a német nyelvre, sose fogom használni, nem is akarom, teljesen felesleges számomra, szóval igenis van oka annak, hogy nem akarok nagy erőket belefeccolni, mert minek..."

Akkor amennyiben kivitelezhető próbálj meg más nyelvből vizsgázni ami érdekel is, hasznát is veszed és el is fogadja az iskolád ha a végzettségedhez kell a vizsga...


"És te meg azt tanácsolod, hogy vegyek egyet inkább. Majd utána millió arroganciával elmondod, hogy miért is kellene érte "tisztességesen" megdolgozni. Valami zavar van a fejedben."

Arrogancia nélkül mondtam. És a legálisért kell megdolgozni rendesen, ha meg csak menőzéshez kell, hogy neked van ilyen vizsgád akkor itt van az illegális út rá. Mivel nem írtad, hogy esetleg iskolának vagy munkahelynek kell így mind a két végletet bele fűztem a szövegbe.


"Különben meg: ugyan hol vehetnék? Mindenki azzal jön, hogy jajj, vegyél egyet. aha. És hol? hogy jutnak ilyen infó birtokába emberek? Már komolyan elgondolkodtam rajta, és igen, vennék egyet inkább, ha lenne ilyen forrásom. De nincs, nem tudom, hol "árulják". Te tudod, nagyokos?"

Nem, nem tudom. Mivel még sose volt szükségem okirat hamisításra. :)

De valahol biztos elintézhető, csak rá kell jönni, hogy milyen körökben keresgélj.


Egyébként nem is értem, hogy miért akarsz mindenáron németből vizsgázni ha ennyire nem szereted a német nyelvet. (Persze más a helyzet ha egy munkahely vagy az iskolád követeli meg tőled.)



Szóval köszönöm a felháborodott reakciódat, de ha nem tetszik az igazság akkor ne tedd fel a kérdést. Legalább is ne gyakorira, mert itt nem csak olyan válaszokat kapsz amik a szájízednek tetszenek, főleg ha rendes válaszokra vársz. :)

2021. okt. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
79%
én teljesen egyetértek az 1es válaszolóval. az igazság fájdalmas, de akit kislánynak neveltek annak ez most úgy tűnik, mintha a stílussal lenne baj. pedig ez a valóság...
2021. okt. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen egyetértek az elsővel... Ha ennyire nyűg az egész számodra, akkor ne menj el nyelvvizsgázni, ilyen egyszerű. Egyáltalán mihez kell? Csak azért, mert érettségin nem elvárás, egyetemi felvételin nem elvárás, csak a diploma kiadásához szükséges, de ha egyetemista vagy esetleg és úgy nincs még egy árva nyelvvizsgád, az azért elég sok mindent elmond rólad...


Egyébként a munkaerőpiacon minden nyelv hasznos tud lenni és, tekintve, hogy német nyelvű cégek is hemzsegnek az országban, ez a jelenség még relevánsabb ezzel a nyelvvel kapcsolatban.


Válaszolván a kérdésedre (még mielőtt engem is letámadsz ezzel a gyerekes hisztivel), az Origo nyelvvizsgák relatíve könnyűek, van bennük jó sok szövegértés, a nyelvtani feladatok is nagyrészt teszt jellegűek, szóval tippelni tudsz, bár a levélírás ugyanúgy elvárás, amihez szintén kell nyelvtan, mert ugyebár a nyelv nem abból áll, hogy szavakat raksz egymás után semmi logika szerint;D

2021. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%

#10

"mert ugyebár a nyelv nem abból áll, hogy szavakat raksz egymás után semmi logika szerint"

A németről ez többszörösen elmondható. Még az angolhoz képest is kötöttebb a német szórend. Pedig azért az angolban se tudod túl szabadon pakolni a dolgokat úgy, hogy az szabályos maradjon. :)

2021. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!