Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megcsinálom az előrehozott...

Ha megcsinálom az előrehozott érettségit angolból, nem jelentkezhetek angol faktra?

Figyelt kérdés

Nem teljesen látom át a helyzetet, lehet a kérdés is bénára sikerült.

Jelenleg tizedikes vagyok, egy hete voltam nyelvvizsgázni (telc, közép), most annak az eredményét várom.

Az osztályból néhányan eldöntöttük hogy szeretnénk megcsinálni előrehozottan az angol érettségit, hiszen úgy érezzük képesek vagyunk rá. Úgy tervezzünk hogy jövő nyáron letudjuk a két osztályozó vizsgát és utána ősszel megyünk érettségizni középszinten, utána tizenegy májusában pedig emelt szinten és így meg is lennénk.

Azonban az angol tanárom szerint így probléma lesz a faktválasztással (én angol és töri emeltre szeretnék menni) mert hogy nem választhatunk olyan faktot amiből előrehozottat teszünk. Ez igaz? Ha igen nagyon meg leszek lőve :/

Illetve szerinte ha angol faktra jelentkezek és járok és utána előrehozottan megcsinálom az érettségit akkor tizenkettedikre kell egy újabb (kvázi harmadik) faktot válasszak mert azt nem lehet hogy csak egy legyen. Ennek mi értelme van? Ha leérettségizem a faktomból akkor tényleg kell egy másikat válasszak? Szerintem ez nevetséges.

A választott tantárgyam egyébként terveim szerint az olasz lesz, ezért is szeretném annyira letudni az egész angol érettségit hogy teljesen arra tudjak majd koncentrálni legalább az utolsó évben igy nyelv szempontból.

Előre is köszönöm a válaszokat <3



2021. okt. 22. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan nem is, attól még az órára beülhettek (ha engedi a tanár, de miért ne engedné). A továbbtanulás szempontjából lényegtelen a fakultáció eredménye.
2021. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha leérettségizem a faktomból akkor tényleg kell egy másikat válasszak?


Kérdezgesd az osztályfőnöködet, vagy pedig az igazgatót, hogy ilyenkor mi a helyzet.

2021. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Onnantól, hogy megszerzed az osztályozóvizsgát, nem kell bejárnod angolórára, hisz teljesítetted, nem fogsz már több jegyet kapni a tárgyból. Szerintem azért van ellenérzése a tanárnak, mert az csak a csoportmorált rontja, ha valaki, aki számára nincs már tétje az egésznek, malmozik órán. (Az előrehozott érettségire amúgy is egyedül kell felkészülnöd.)
2021. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!