Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerekkel tanít az...

Milyen módszerekkel tanít az angol tanárod?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem semmit nem fejlődök, vagy tudok okkal többet mint eddig.


Lassan 2éve járok hozzá heti 2x1,5órát.

Ez alatt végig vettük az English file 3rd editiont és ami közben előjött nyelvtant némi magyarázattal.


Kb fel éve most nyelvvizsgas feladatot oldunk.

De úgy hogy csak monitorról jegyzeteljek, olvassam a feladatot. Vagy mobilról fényképezzem le és onnan.

Kényelmetlen nekem a monitor mivel ha kifordítja felém akkor nekem oldalra kell néznem és nem velem szembe van, utána vissza fordítja hogy ő is lássa.


Hallgatás még nem csináltunk, csak a tankönyv idején.

A forgalmazást kijavítja, felolvasom ennyi, úgy javítja ahogy ő mondaná..


Érdemes lenne váltanom tanárt?


2021. nov. 3. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy nyelven.
2021. nov. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden valamit ero tanar ket monitorral dolgozik. Ez csak lehuzza a penzt toled.
2021. nov. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha azt érzed, hogy nem fejlődsz, akkor inkább válts.

Én ugyan nem angolból, hanem másik nyelvből csak heti 1x1,5 órát jártam, illetve még most is járok tanárhoz 2,5 éve és bőven látom magamon a fejlődést. Én a nulláról kezdtem, most meg már középfokú nyelvvizsgát tettem le.

2021. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak a szakközepest tudom mondani még vagy 10 éve.


Dupla angolórák voltak, volt fülhallgatós terem, könyv meg magnó, és füzet.


A general skills and excersises könyvből tanított a tanár és a dohár péter féle könyvből magyarázta el a nyelvtant.


A módszere az volt, hogy meghalgattuk a leckét, majd mondatonként ismételtette egyenként a diákokkal magyarul is és angolul is amíg jól ki nem mondták és meg nem jegyezték az egész leckét mondatról mondatra ezzel kb el is ment az első 45 perc meg azzal, hogy a füzetbe magyarul iratta le a szöveget miközben a többiek ismételgették (aki nem mondta éppen annak le kellett írnia).

A következő órán nekiállt az összes már előzőleg átvett mondtat ragozásának, és kérdéssé formálásának különféle időkben módokban.


Ha nem tudtuk végigvenni akkor következő nap ott folytattuk ahol abbahagytuk.


Nekem ez alapozta meg az egész angol tudásomat ami 4 év alatt az érettségiig simán magától mindenféle küzdelem nélkül felfejlődött közép szintre heti 6-8 angolórával.

2021. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá az előző válaszomhoz, hogy sosem iratott dolgozatot, hanem feleltetett szóban.


Az úgy nézett ki, hogy az eddig átvett leckékből kihúzhattál egy számot, és akkor kezdjed el mondani, a második harmadik mondtat után meg feltette a kérdéseit angolul (amiket előtte való órákn variáltunk), és akkor arra kellett a megfelelő válaszmondatot mondani!


5-6 perc alatt megvolt egy feleltetés, és egy felelős duplaórán mindenki sorra került az osztályból!

2021. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!