Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németbe hogy írjuk le ha...

Németbe hogy írjuk le ha valamiből több van?

Figyelt kérdés
Például Lautsprecher vagyis hangszóró (arra vagyok kiváncsi hogy hogy kell leírni a példánál maradva hogy hangszórók)
2021. nov. 8. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Da gibt es mehrere Lautsprechern. Tehát több hangszóró van
2021. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A Lautsprecher többesszáma is Lautsprecher!

Es gibt's mehrere Lautsprecher (N nélkül!)

2021. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
De szótárban megkeresed az adott szó többesszámát, és azt használod!
2021. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én életem első 15 évet Svájcban éltem, mi n nel használtuk, viszont utána néztem és döbbenten látom, hogy igazad van, 2es. Lehet, én egy sokkal másabb németet tudok? 😂😂
2021. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2# aham szóval a németbe nem szokták "toldalékolni" a szavakat mint ugye itt a magyarba a k (hangszóróK)


Csak mert nemrég kezdtem el németül tanulni (11.-es vagyok) és a szavakat leszámítva a nyelvtanával még nem barátkoztam meg

2021. nov. 8. 20:59
 6/12 A kérdező kommentje:
4# hát svájca millió féle képoen beszélik szóval lehet hogy osztrák német volt az vagy a svájciak írják csak így
2021. nov. 8. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet, hogy valamennyi eltérés lehet az egyes Dialekt-ek között, de valószínübb, hogy csak nem szabßalyosan használják sok helyen.

Igazán nem nagy baj, csak így szabályos. Direkt megnéztem, nem akarnék ok nélkül belekötni abba, amit írtál. De ha netán hibásan mondaná is a kérdezö, ettöl még megértik.

2021. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Képpen*
2021. nov. 8. 21:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: DE, van, amikor "toldalékolják", a többesszám nem minden szónál egyforma, ezt is az adott szóval együtt kell megtanulni - ahogy a névelöt is! -, hogy annál milyen formában kell írni.
2021. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is megnéztem és ez alapján egyet is értek, csak ez meglepett engem XD
2021. nov. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!