Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valami korlátoltságom?...

Van valami korlátoltságom? Azért nem sikerül a hallásértés? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nos, ebben az évben volt B2-es angol Dexam-os nyelvvizsgán tavasszal, meglett az írásbeli 78%-al, a szóbelim 88% lett, a hallásértésem viszont csak 39%, így nem ütöttem meg a minimumot: a 40%-ot. Buktam így a komplex nyelvvizsgát.


Na gondoltam, én felkészülök legközelebb. Angol nyelvű videókat néztem, angolul néztem sorozatokat,mindezeket felirat hiányában, készültem a Dexam-os példafeladatokkal is. Erre, őszi eredményem ismételten BUKÓ, százalékom hallásértésből: 24% ....


Mit tehetnék, hogy legközelebb sikerüljön???



2021. nov. 11. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Eleinte jó ötlet lehet a videókat angol felirattal nézni. Meg mondjuk elmenni egy jó magántanárhoz, akinek nem olyan csehszlovák akcentusa van, mint annak, akitől most tanulsz.
2021. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Dettó ugyanez kérdező. Teljes mértékben átérzem. Annak ellenére, hogy rengeteg filmet nézek angol felirattal vagy felirat nélkül mégsem megy a hallásértés. :( Most az októberi eredményem 25 % lett. És az a furcsa, hogy itthon mindig 50-80 % között teljesítek. Én mondjuk már arra is gondoltam, hogy nem a legjobbkor jön ki rajtam az izgulás.

De kitartás, egyszer úgy is meglesz.

Én BME nyelvvizsgán voltam kétszer is, már csak a szóbeli hiányozna. A beszéd simán megvan mindig.

De legközelebb Pannon nyelvvizsgára megyek, mert könnyebbnek tűnik a magnója.

Te néztél más vizsgaközpontokat?

2021. nov. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Gyakorlásnak még ott vannak az emelt angol érettségi hallott szövegértést feladatai
2021. nov. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Francba,sajnálom.

Nekem is mindig jó,közepes eredménnyel sikerültek az otthon kitöltött hallasértések.....anno a próbavizsgám is megvolt.Mindig vizsgakor, élesben bukom meg:(

Mit olvastál a Pannonról?mikor lenne időpont?

Nekem azt mondták,hogy a Társalkodó nyelvvizsgát próbáljam meg, plusz előnye, hogy minden hónapban újra lehet menni belőle, nekem meg most diplomaszerzés miatt abszolút nem mindegy, hányszor mehetek....

2021. nov. 11. 08:26
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem megy a középfokú nyelvvizsgás hallásértés, akkor a felirat nélküli angol filmekből, sorozatokból nyilvánvalóan még kevesebbet értesz. Ennek a passzív hallgatásnak ilyen formában nincsen haszna ezen a szinten. Nézd őket felirattal (angol vagy magyar mindegy, csak hogy megértsd), és szótárazz közben, írj ki magadnak új szavakat, érdekes kifejezéseket.

A célzott gyakorlásra én is nagyon javaslom az angol érettségik hallásértés feladatait. Ezek mind fent vannak a neten, és minden szempontból hasonlóak a nyelvvizsgán előfordulókhoz (szerkezetileg, témakör, szókincs, eleve nehézség szempontjából), sokkal többet fogsz tanulni belőlük.

2021. nov. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Január elején van Pannon nyelvvizsga. Én megcsináltam egy minta feladatot és 87 % lett a magnó. Amúgy nekem is fontos lenne, mert januárban államvizsgázok. De már úgy vagyok vele, hogy csak tavasszal megyek. Hagyok egy kis időt magamnak már 4 hónap alatt 2szer voltam.
2021. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs bajom a hallásommal, voltam ilyen irányú vizsgálaton. Nemcsak az idegen nyelveken, hanem a saját anyanyelvemből is előfordul, hogy hatszor is visszakérdezek akár. Kiderült mi bajom : auditív feldolgozási zavar. Asperger szindrómás vagyok. 100 % lett a fordításom, írott szöveg értelmezése is 90 körül, de a hallott épphogy sikerült. Pedig rengeteget készültem. Ha az anyanyelveddel nincs probléma a beszédértés során, akkor szerintem csak az angolra nem állt rá eléggé a füled. Végülis nagyon ocsmányul tudnak beszélni egyesek. A négereket például alig értem. A skótokat meg sem próbálom. Ám ha a magyarral is gyakran előfordul hasonló, akkor ott már más baj is lehet, érdemes tovább vizsgálódni.
2021. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!