Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolon fog múlni a karrierem?

Angolon fog múlni a karrierem?

Figyelt kérdés

borzasztó nehézségeim vannak az angollal.


nem tanulhattam soha iskolában (se ált. isk., se gimi) és pénzem nem volt/nincs nyelviskolára/magántanárra.


de a munkámhoz kéne jó angoltudás, főleg a szakirodalom olvasásához, fordításához.


itt olyan anyagokról van szó, amik nem jelentek meg magyarul, és nagy eséllyel nem is fognak.


szóval felsőfokú angolra lenne szükségem, és külön szaknyelvire, h. megértsem ezeket.


úgy érzem, ezt én már sehogy sem tudom behozni, akkora hátrány.


a google fordítval szoktam szenvedni, az olyan is... szart sem ér.


többször elkezdtem önállóan tanulni, de mindig feladom, mert nem hiszek abban, h. ez sikerül, alaptudásom van csak, fényévekre vagyok attól, ami nekem kell.


nem tudom, mit tegyek.


ne mondjátok, h. váltsak szakmát, évek munkája van ebben is, meg vhol gáz, h. az angol miatt hagyjam abba az egészet...


2021. nov. 13. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Én 60 évesen kezdtem nulláról angolt tanulni, 5 év alatt eljutottam az erös B2-re. Ezzel szakszövegeket böven lehet már olvasni, ha valaki tényleg akarja. A google fordító még alapszövegnél sem ér sokat, a szakszövegekhez meg a speciális szókincs szükséges.
2021. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Pedig ha ennyire nem megy magadtól, akkor muszáj lenne tanárral. Az elején talán jobb is a csoportos oktatás, utána meg magán.
2021. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy nyelvi coach, az átsegít ezen az önbizalomhiányon. Az ellenérzésed tényeket alapszik, csak valami pszichés blokk. Nem tudom, milyen módszerrel próbálkozol, de ezek szerint nem úgy kell. Nézzél filmeket ezerrel, az ad egy alapot, amire már építkezhetsz. Az angol az a nyelv, amit abszolút lehet egyedül tanulni, mert a vízcsapból is az folyik: filmek, játékok, használati utasítások, levelező oldalak, hírportálok és ezernyi nyelvoktató oldal, az 5percangol a legjobb, neki nyomtatott magazinja is van. Részlegesen szótározz, ne mindent, de a visszatérőket igen. Használj egynyelvű szótárt, pl cambridgedictionary.com, meg lehet érteni, úgy van csinálva.
2021. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
(Mármint nem tényeken alapszik.)
2021. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!