Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szerezzem meg a középfo...

Hogyan szerezzem meg a középfokú német nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
16 vagyok, pár hete megírtam probából a középszintű érettségit, ami összesen kb 70 % lett.. A nyelvtanom viszont 85%, szóval azzal nincs baj. Egyébként nagyjából meg is értem amit mondd a német, de elmondani nem tudnám. Ezzel mit lehet csinálni? Hogy fejlesszem itthon a beszédkészségem? Elkezdtem németül filmeket nézni, ez segíteni fog?

2021. nov. 15. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Beszélj. Az elején nyögve nyelősebb, nem fog automatikusan jönni, de gyakorolni kell, máshogy nem megy.
2021. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A filmnézés jó ötlet, egy csomó életszagú kifejezést, mondatot lehet belőle tanulni, plusz a kiejtésed is javul. Mellette jó, ha találsz valakit, akivel tudsz beszélgetni.
2021. nov. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a filmnézés önmagában kevés, illetve nem azt a problémát oldja meg amit kérdező akar. ha megérted, de elmondani nemtudod, az azt jelenti, hogy a passzív szókincsed nagyobb, mint az aktív. (nagyon nagy vonalakban: a passzív szókincs a szavak, amiket idegen nyelvről magyarra megértesz, az aktív az, amit magyarról idegennyelvre is tudsz használni. tehát passzív, ha mérted azt, hogy "Hund", az aktív, amikor azt akarod nekem mondani, hogy macska, és eszedbe jut, hogy "Katze") keres beszélgetőpartnert, és írj sokat. az írás ugyanúgy az aktív szókincsre támaszkodik mint a beszéd, mert mindekttőnél saját szöveget kell előállítanod. a sprich einfach B2 egy nagyon jó könyv ehhez pl, minden témához van egy nagy, magyar német nyelvű fogalomtára, gyakorolj úgy, hogy adott téma szavait mindet (vagy amit csak lehet) beleveszed szövegekbe, amit a témáról írsz.
2021. nov. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
EASY GERMAN videók, Podcast, + Italki
2021. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!